Khadra je mladá utečenkyňa zo Somálska, matka 4-ročného Hamziho. Na Slovensku žije bez manžela, ktorý musel ostať v Somálsku a momentálne sa snaží o to, aby mohol prísť za ňou a ich synom.

Ako osamelá matka sa o svojho synčeka musí starať sama, pred časom začal Hamza chodiť na pár hodín denne do škôlky. To jej otvorilo možnosť začať si postupne hľadať zamestnanie, ktoré bude môcť naplno vykonávať, keď synček pôjde do predškolskej prípravy a neskôr do školy. Momentálne chodí na slovenčinu, ktorú cez dobrovoľníkov zabezpečuje Slovenská katolícka charita. Chcela by si spraviť vodičský kurz, čo vidí ako možnosť na zvýšenie šancí na nájdenie zamestnania a väčšiu nezávislosť. Rozmýšľa tiež nad tým, že by sa v budúcnosti uchádzala o zamestnanie ako vodička električky. Vaše príspevky použijeme na financovanie vodičského kurzu a získanie vodičského preukazu. Ďakujeme!

Ak chcete Khadre pomôcť, kliknite TU

Dajme šancu utečencom
Chýba ešte 5 259,46 €

Dajme šancu utečencom

Liga za ľudské práva

Pomáhame utečencom, ktorí na Slovensku žiadajú o azyl, ako aj tým, ktorým už bola poskytnutá medzinárodná ochrana. Snažia sa tu žiť, naučiť sa slovenský jazyk, nájsť si prácu, začleniť sa do našej spoločnosti... začiatky sú ťažké a my našim klientom pomáha ich prekonať a viesť plnohodnotný život.

Doplnenie: Milí darcovia, doteraz sa nám podarilo vyzbierať viac ako 500€, ktoré v novom roku použijeme na zaplatenie vodičského kurzu pre Khadru. Veľmi pekne Vám ďakujeme!

Autorom fotografie je Ctibor Bachratý