Podrobne Vám o našich letných aktivitách porozprávame v ďalších článkoch, ale teraz aspoň v skratke:

  • Presťahovali sme sa! A to do nových úžasných priestorov na Súdnej ulici 8 v Hurbanove. Sťahovačka to bola teda rýchla, lebo do týždňa sme celú kanceláriu mali na novom mieste. Prečo sme sa sťahovali? S tým súvisí naša druhá letná aktivita:
  • Rozšírili sme činnosť Prosocie a odteraz sa nestaráme len o našich najstarších, ale aj o našich najmladších. O detičky v jasličkách. V Hurbanove a okolí nebola takmer žiadna možnosť, kde by rodinky mohli umiestniť svojich „predškôlkarov." Stalo sa to nutnosťou nielen pre slobodné maminky a rodinky, ktoré kvôli financiám boli nútení dieťatko dať do jasličiek, ale aj pre rodinky, ktoré pobyt dieťatka v jasličkách využívajú ako prostriedok na vytvorenie sociálnych návykov a väzieb a tým chcú neskôr uľahčiť pobyt svojho drobca v škôlke. V našich malebných jasličkách ešte rekonštrukcie prebiehajú, pracuje sa každý deň a náš progres môžete sledovať aj na fotkách na Facebooku.
  • A so sťahovaním a s jasličkami prišiel ďalší nápad. Zatiaľ len nápad, ale urobíme všetko pre to, aby sa to stalo skutočnosťou. Plánujeme vytvoriť komunitnú záhradu (alebo rajskú záhradu?), kde spojíme našich najmenších s najstaršími! Detičky budeme učiť vytvárať si vzťah k prírode, ku všetkému živému a naši seniori budú tiež vítaní, aby svojim skúsenosťami nielen zo záhrad obohatili našich drobcov. Tiež tu plánujeme organizovať posedenia, podujatia, workshopy. Jednoducho, vytvoriť priestor pre spájanie generácií, občanov Hurbanova i okolia, proste priestor pre spájanie nás, ľudí.
  • Snáď najúžasnejšou správou je spustenie projektu Asistenčnej služby 24-hodín denne. Hlavným cieľom tejto služby je zvýšiť kvalitu života seniorov a podporiť ich zotrvanie v prirodzenom domácom prostredí prostredníctvom hodiniek eWATCH alebo prívesku ASIST box. Tieto zariadenia rozpoznajú kritické situácie (pád seniora, dlhšiu nehybnosť) a prostredníctvom GPS signálu informujú odborného asistenta. Viac o tejto perfektnej, a veríme, že aj život zachraňujúcej službe sa dozviete čoskoro v nasledujúcom článku.

Držte nám palce, lebo ako vidíte, aktivít je veľa a nápadov ešte viac. My sme však nadšení všetkým novým príležitostiam, tak veríme, že sa nám to podarí.

S nami nie ste sami
Chýba už len 1 985,75 €

S nami nie ste sami

Prosocia

Naši milovaní rodičia, starí rodičia, seniori. Nezabudnime na všetko krásne, čo nám v detstve s láskou dávali. Vďaka vašej pomoci im vieme dopriať dôstojnú jeseň života a zakúpiť životne dôležité zdravotnícke pomôcky. Aby skutočne cítili, že „S nami nie sú sami.“

Naďalej nás môžete podporiť či už Vaším „páči sa mi to" na Facebooku, sledovaním na Instagrame alebo aj finančnou podporou tu, na Dobrej krajine. Vašu podporu si veľmi vážime, a práve vďaka Vám sa môžeme posúvať míľovými krokmi vpred.

Ďakujeme

Vaša Prosocia