V tento deň sa symbolicky spoja milióny ľudí na celom svete, aby a ukázali, aká krásna je nezištná voda. Zapojiť sa môžu všetci. Aj malý skutok môže totiž znamenať veľa a spolu môžeme dosiahnuť skutočné zmeny.

V jednoduchosti je krása

Dobrá krajina
Chýba už len 7 513,24 €

Dobrá krajina

Nadácia Pontis

Dobrá krajina je darcovská platforma, na ktorej nájdete vyše 50 skvelých overených projektov a tisíce ochotných ľudí podporiť pozitívnu zmenu okolo nás. Aj vy môžete niečo zmeniť. Vyberte si projekt a tvorte s nami lepšiu, vzdelanejšiu, vnímavejšiu a transparentnejšiu krajinu.

Myšlienka, s ktorou v roku 2012 prišiel Henry Timms, riaditeľ organizácie 92nd Street Y, bola veľmi jednoduchá. Po dňoch nákupného šialenstva, ktoré sú typické pre piatok a pondelok po sviatku vďakyvzdania, tzv. Black Friday a Cyber Monday, by malo prísť aj niečo iné. Niečo na šírenie dobra a na propagovanie nezištného dávania a obdarovávania. Kohokoľvek, kdekoľvek, akokoľvek. Prosté posolstvo sa rozšírilo rýchlosťou blesku. Prvý ročník stihla organizácia pripraviť za necelé dva mesiace. Podarilo sa zapojiť spolu 2 500 firiem, medzi inými napríklad PayPal či Snapchat a myšlienku podporili aj Bill Gates či vtedajší prezident Barack Obama. V minulom roku, teda v 5. ročníku, sa oslavy darovania #GivingTuesday zúčastnilo 98 krajín z celého sveta a vyše 2 miliardy ľudí.

Keď každý môže byť filantropom

#GivingTuesday je najmä o pomoci. Pomáhať sa ale dá rôzne. Je na každom z nás, čo si zvolí. Či už sa rozhodneš darovať peniaze, materiálne veci, vlastný čas alebo odborné poradenstvo – dôležité je, že šíriš dobro. Navštív nový web www.givingtuesday.sk a zisti, ako môžeš pomôcť. Sleduj Facebook a Instagram a nechaj sa inšpirovať. Pridaj sa k miliónom filantropov po celom svete.