Katka Kubišová okrem iného trénuje aj vodiace a asistenčné psy. Pomáhajú ľuďom so znevýhodnením získať samostatnosť. Pozrite si ako odpovedala na našich 30 otázok.

Vodiaci pes je pre človeka so zrakovým postihnutím neoceniteľným pomocníkom. Rovnako asistenčný pes pomáha ľuďom s telesným či mentálnym znevýhodnením. Pomáha pri bežných činnostiach, podáva veci, podrží dvere, upozorní na to, čo sa okolo neho deje. V neposlednom rade je aj priateľom a spoločníkom :)

Psí pomocníci dokážu ľuďom s hendikepom priniesť samostatnosť, ktorá je pre bežných ľudí absolútnou samozrejmosťou.

V teréne je už vyše 140 takýchto psích pomocníkov. Katka stojí na čele Výcvikovej školy a sama ako dobrovoľník vychovala niekoľko šteniatok. Než sa dostanete k nej do kancelárie, musíte sa cestou "predrať" cez niekoľko rozkošných psíkov.

Psí pomocníci
Chýba ešte 1 083,05 €

Psí pomocníci

Výcviková škola pre vodiace a asistenčné psy

Prostredníctvom psích pomocníkov vnášame do života ľudí so zrakovým, telesným, mentálnym či sluchovým znevýhodnením samostatnosť a nezávislosť. Rovnako aj radosť, pocit istoty a priateľstvo.

So psími pomocníkmi sa na DobraKrajina.sk stretávate iba od marca tohto roka. Už teraz ste ich však podporili krásnou sumou takmer 700 eur. Pred nimi však stojí obrovská výzva - zariadiť špeciálnu miestnosť na tréning asistenčných psov. Vyžadujú si totiž iný typ výcviku ako vodiace psy. Pridajte sa a podporte ich aj vy -->

30 otázok pre Katku

Hlavná hrdinka: Katarína Kubišová

Superschopnosť: meniť domácich havkáčov na pomocníkov

S Katkou sme sa počas 30 otázok boli prejsť. V pozadí si môžete všimnúť aj Janku a Dylanka, ktorí spolu trénujú. Aké otázky sme jej položili? Napríklad:

  • čo je najväčší omyl o jej práci,
  • čo by si rada vyskúšala,
  • kto bol jej obľúbenec,
  • čo by ju najviac bavilo, keby bola psom.

Podporím