Ako bojovať za pravdu v dobe postfaktuálnej? My v Demagog.SK sme sa uchýlili k zúfalým krokom

Našich politikov je nutné konfrontovať s faktami, no keďže žijeme v dobe, kedy ľuďom na pravdivých faktoch akoby záleží menej, rozhodli sme sa, že zmeníme stratégiu a nebudeme používať len fakty. Použijeme najosvedčenejšiu metódu v dejinách ľudstva: vydieranie. A nie hocijaké, ale to najúčinnejšie. Citové vydieranie.

Preto sme sa rozhodli, že spustíme kampaň KEĎ POLITIK ZAKLAME, ZOMRIE MAČIATKO!

Odhaľujeme nepravdy a zavádzania politikov
Chýba ešte 2 500 €

Odhaľujeme nepravdy a zavádzania politikov

Inštitút pre dobre spravovanú spoločnosť - SGI

Politici vo svojich prejavoch a v diskusiách často operujú s faktami. Každý volič však nemá časové možnosti na overenie toho, či politik hovorí pravdu. Preto sme tu my, aby sme za Vás výroky politikov overili

Ako to funguje? Ak pri najbližšej politickej diskusii nejaký politik nebude hovoriť pravdu, teda povie zavádzajúci alebo nepravdivý výrok, odnesie si to jedno z mačiatok na našej stránke demagog.sk.

Napríklad v diskusnej relácii V politike dňa 26. marca Robert Fico nehovoril pravdu o množstve afér za jeho vlády. Výsledok? Kvôli jeho nepravdivému výroku zomrel kocúrik Murko. V tej istej relácii zavádzal aj Andrej Danko o zrušení amnestií, ďalšou obeťou tak bolo mačiatko Cicka. Tento deň bol obzvlášť čierny pre naše mačiatka, keďže ani Cicka nebola poslednou obeťou nedeľňajších politických diskusií, o čo sa pričinil Marian Kotleba, keď svojím nepravdivým výrokom o prenasledovaní občanov za politický názor ukončil nedeľňajší mačací masaker na stránke demagog.sk ďalšou obeťou.

Ak budú politici naďalej klamať a videá s mačiatkami sa nám začnú míňať, budeme pridávať ďalšie a ďalšie, až kým nedonútime ľudí a politikov k väčšej zodpovednosti za pravdu. Videá mačičiek na stránke sú akýmsi symbolickým počítadlom zavádzajúcich vystúpení politikov a pri tejto kampani nebolo reálne ublížené žiadnemu zvieratku. Cieľom kampane je teda na základe nevinnej, ale zároveň provokatívnej „nadsázky“ vzbudiť záujem verejnosti o verejné vystúpenia politikov a o kritické vyhodnocovanie pravdivosti ich výrokov na portáli www.demagog.sk.

Všetky videá nájdete tu: http://www.demagog.sk/kampan-politi...

Takže nezabudnite - keď niekomu nebude záležať na pravde, zomrie mačiatko