Pred časom sa v centre DORKA v Košiciach zrodil skvelý nápad vyrábať tašky z baneroviny. Šijú ich ženy v núdzi. Taška tak má naozaj výnimočný príbeh a dokáže pomôcť. O tom, ale aj o iných témach sme sa rozprávali s Milkou - riaditeľkou centra.

Centrum DORKA poskytuje bezpečný domov a ochranu ohrozeným rodinám s deťmi. Ocitajú sa tam najmä matky s deťmi, ktoré často krát nemajú kam ísť.

Chceli by pracovať a zabezpečiť lepší život sebe aj deťom. Nájsť si prácu je však ťažké. Tak sa v DORKE rozhodli dať im druhú šancu. A nielen im, ale aj použitej zbytočnej banerovine. Ženy z DORKY z nej šijú tašky a dávajú tak nepotrebnému kusu reklamy nové ekologické využitie.

DORKA bag - Taška, ktorá má príbeh
Chýba ešte 3 037,45 €

DORKA bag - Taška, ktorá má príbeh

Nadácia DeDo

Unikátny projekt šitia nákupných a plážových tašiek z materiálu, ktorý by inak skončil na smetisku. Nový príbeh pre ženu v núdzi, ďalšia šanca pre banner. Pomôžme vytvárať nové šťastné príbehy.

" Utkvel mi v pamäti príbeh ženy - matky, ktorá k nám prišla podvečer s dvoma deťmi veľmi rozrušená, pretože ju vyhodil partner a ona nemala kam ísť. Deti školské tašky na chrbte, uplakané, uslzené. Pomohli sme im a dnes je to sebavedomá, upravená žena, ktorá má prácu a vlastný podnájom," spomína riaditeľka Milka na príbehy, ktoré sa píšu v DORKE.

Podporte aj vy centrum DORKA a ženy na ich ceste za lepším životom. Kúpte si DORKA bag v Dobrom obchode alebo jednoducho darujte -->

30 otázok pre Milku

Hlavná hrdinka: Jolana Šuleková alias Milka

Superschopnosť: dávať druhú šancu

Milka nám vo videu ukázala aj dielňu, kde vznikajú jedinečné tašky. Malú miestnosť plnú banerov proste treba vidieť:


Podporím