Posielame Vám jesenné pozdravy plné farieb, slnka, hudby, vôní a úsmevov. My sme boli veľmi úspešní. Vyhrali sme hneď 2 ceny poroty Výtvarného salónu ZPMP 2016 a ešte sme boli aj na výlete. Pocit úspechu chceme zažiť aj my, lebo aj my chceme byť dôležití a užitoční.

Vážení priatelia, naše ceny na výtvarnom Salóne 2016 v Nitre boli pre nás nesmiernou radosťou a aj naše diela boli vystavené v Ponitrianskom múzeu. Na odovzdávanie cien sme sa vypravili autobusom, aby sme si zážitok čo najviac znásobili a pamätali. Katka, Marika a Anastázia boli hviezdou dňa a výletík bol krásnou odmenou všetkým, lebo sme sa mohli voziť.Našich mladých umelcov pripravovala p. učiteľka Andrea Černá, Dis.Art. zo ZUŠ Senec.

Nezábudka
Chýba ešte 5 323,92 €

Nezábudka

Nezábudka

Život rodiny s ťažko zdravotne znevýhodneným dieťaťom je náročný a silno ohraničený špeciálnymi potrebami dieťaťa. Pomôžte nám dopriať dostatok času špeciálnemu vzdelávaniu, zlepšiť zdravotný stav rehabilitáciou a naplniť život týchto detí a mladých radosťou. Vašich 10 Eur umožní 1 dieťaťu 2 špeciálne terapie za deň.

Posledné mesiace sme žili rehabilitačným plávaním v Aquathermali Senec a hipoterapiou v centre Hipony. Samko na obrázku je úplne nadšený z jazdy na koni, nemenej aj ostatní Nezábudkári, ktorí jazdiť môžu. Takisto nie každý z nás môže ísť bez obáv na plaváreň. Nie sme tak, silní, aby sme mohli odolávať nástrahám okolitého sveta, preto sa viacnésobne tešíme z každej možnosti zažiť pre nás niečo výnimočné. Pre bežného človeka sú to úplne samozrejmé veci.

Arteterapia je naším častým a pravidelným zážitkom, lebo skrze ňu sa učíme o svete, zažívame veci pre nás zložité, cibríme si všetky zmysly. Pre nás je učenie všetkými zmyslami alfou a omegou, pretože máme problém s vnímaním a učením klasických bežných vecí. Potrebujeme ísť na veci okľukou a naši terapeuti a učitelia hľadajú správny spôsob komunikácie a hľadajú naše danosti a schopnosti z najrozličnejších uhlov a strán. Verte, vždy niečo nájdu, len treba hľadať. Ako hovorí Malý princ z knižky Saint-Exupéryho: "Najlepšie sa pozerá srdcom". Toto robia každý deň naše obľúbené tety, zamestnanci Nezábudky. Z fotiek budete vidieť, ako nás teší každá činnosť, každá aktivita. Sme nadšení a zvedaví žiaci. Plníme levanduľové vrecúška, ako Lucka na titulke levanduľové vrecúška . Pohánkou plníme zohrievacie vankúšiky a tieto 2 výrobky môžete získať za Váš dar v Dobrom obchode tu: Dobrý obchod a pohankove vankúšiky. Lepíme, maľujeme, striháme, robíme odtlačky. Šijeme, vypchávame, pletieme, češeme bábiky. V našej kuchynke pravidelne varíme a pečieme jednoduché veci.. a potom ich aj zjeme.


Klinická logopedička učí deti rozprávať tak, aby ich zaujala tou najlepšou formou, trebárs aj ležiac na zemi na žinenke.

Veľkou novinkou je u nás okrem skupinovej muzikoterapie aj individuálna hudobná terapia s učiteľom hudby.Môžeme ju vykonávať vďaka podpore darcov cez tento projekt na dobrej Krajine. Používame bežné hudobné nástroje, ale aj špeciálne druhy, určené na muzikoterapiu. Na obrázku Dominika s Jurajovou pomocou hrá na štrbinový bubon. Špecialitou tohto bubna je, že krásne vibruje a hru na ňom nielen počujete, ale aj cítite. Tivadar je zas veľmi šikovný a učí sa hrať na zobcovej flaute.

Milí podporovatelia Nezábudky, toto všetko vieme robiť vďaka Vám! Sme radi, že vidíte zmysluplnosť nášho života. otrebujeme každého dobrého človeka s veľkým srdcom, ako Vás, tak aj obetavé dievčatá z Nezábudky.