Je október a krásne babie leto. Nadšene sa hráme a pretekáme na dvore, na prechádzkach lovíme slnečné vitamíny a ukladáme na sychravé časy. Pretekári vo voľnom štýle jazdia s vetrom opreteky na špeciálnych tátošoch: veľká trojkolka, odrážadlo, vozík. Dokonca sme boli aj na výlete v ZOO v zahraničí! Nakuknite k nám, objímeme Vás a zabudnete na dospelácke povinnosti. Na chvíľu sa ponoríte do večného detstva.

Milí priatelia! Podávame hlásenie z nezábudkových končín našej déésesky. Tí, ktorí môžu, idú dnes na posledné rehabilitačné plávanie do Aquaparku Senec. Celé leto sme si 1x týždenne užívali blahodárne účinky vody a slnka, práve vďaka viacerým projektom. Naše detváky v lete s veľkou radosťou jazdili na koníkoch so skúsenými hipoterapeutmi centra Hipony. Znova je to možné iba s podporou grantov a darcov. Šľachetných darcov, akými sú každý jeden z Vás. Pomohli Ste nám hromadne počas 24-hodinovky v auguste s krásnym výsledkom. Mohli sme každý mesiac okrem bežnej hudobnej terapie zavolať divadelných umelcov a zažiť krásne hudobno-divadelné predstavenia. Top vystúpenia boli pre nás klauniády od Dr. Klauna s klaunom Adriánom Ohrádkom. Tak fantasticky pocvičil bránice nielen klientom, ale aj zamestnancom, smiali sme sa, až nám slzy tiekli. Veľmi potrebná psychohygiena aj pre tety z Nezábudky. Intenzívne zážitky, ktoré budú veľmi dlho rezonovať všetkým v duši.

September bol pre nás takisto vzrušujúci, lebo sme cestovali. Kam? V podstate jedno kam, hlavne že sedíme v autobuse a trasieme sa očakávaním. Boli sme navštíviť ZOO v Budapešti. Takýto výlet autobusom je pre nás siedme nebo, nevšedný zážitok, zdroj číročistej radosti. No len uznajte: 17- ročný Paťo bol od pol tretej nadránom úplne bdelý a ešte potme ako prvý čakal s mamou na parkovisku na príchod autobusu. Nikolka sa najviac tešila, že sa mama venovala celý deň iba jej. Martin bol od radosti úplne poslušný a spolu s Jankom neskutočne hrdý na svoj novučičký pas. Pre Mária bol bolo samotné cestovanie úžasné a kultúrny program v ZOO, tým, po čom jeho duša pišťala. Barni s mamou a kamarátmi labužnícky vychutnával koláčiky v ZOO cukrárni a nebolo blaženejšieho človeka v okolí. Oliver nebojácne kŕmil a hladkal drzé kozičky a ovce v kontaktnej časti ZOO a to je pre autistu nie každodenná záležitosť. S Marikou sa už mesiac pred výletom nedalo na žiadnu inú tému rozprávať. Pre 9-ročného vozíčkara Tivadara bol tento výlet prvý v živote, ktorý absolvoval so sestrou a rodičmi spoločne. Rodičia malého Dominika boli nadšení z pulzujúceho veľkomesta a z autobusu s veľkým záujmom objavovali historické budovy. Večne nezastaviteľný Roman bol natoľko ukáznený dianím naokolo, že sa zmenil na úplného džentlmena a jeho mama sa konečne mohla v kľude porozprávať s kamarátkami. Samko strávil blažený deň s tatinom, Anastázia mala oboch rodičov pri sebe a Timea s pokojom angličana presedela s mamou hodiny pri káve pozorujúc davy okolo. Že príliš banálne? Že bežný úspešný človek hľadá úplne iný druh zážitkov? Skúste na 1 deň odložiť mobily, nesledovať messenger, Facebook a maily a skúste len tak banálne rozprávať naživo len tak o ničom s Vašimi blízkymi. Možno objavíte tú čistú radosť dieťaťa a živého človeka, ktorý nás iba úplne obyčajne ľúbi. Možno objavíte šťastie, ktoré Vám chýba.

Nezábudka
Chýba ešte 3 120,12 €

Nezábudka

Nezábudka

Život rodiny s ťažko zdravotne znevýhodneným dieťaťom je náročný a silno ohraničený špeciálnymi potrebami dieťaťa. Pomôžte nám dopriať dostatok času špeciálnemu vzdelávaniu, zlepšiť zdravotný stav rehabilitáciou a naplniť život týchto detí a mladých radosťou. Vašich 10 Eur umožní 1 dieťaťu 2 špeciálne terapie za deň.

Aj pre nás sú najdôležitejšie tie banality. Radosť. Roztopašnosť. Zábava. Milota. Ochota. Pomoc. Podpora. Pochopenie. Pohladenie. Akceptovanie seba i druhých - navzájom. Výchova. Udávanie hraníc. Zážitkové učenie. Kamarátstvo. Hra. Vzťahy. Oddych. Objatie. Neha. Láska. Dom Nezábudka.