Počas včerajšej 24-hodinovky ste dokázali, že dôvod na darovanie sa vždy nájde. Vďaka 675 darom sme prekonali minuloročnú sumu a vyzbierali takmer 9000 eur. Na čom vám včera záležalo najviac?

Celkovo ste za jeden deň podporili až 44 organizácii z Dobrej krajiny. Vaša pomoc a záujem znamená pre ne naozaj veľa. Okrem finančnej podpory ste totiž neziskovkám darovali ďalšiu motiváciu pokračovať v tom, čo robia. Najväčšiu podporu – až 4500 eur a neopísateľný impulz do ďalšej práce – ste včera venovali organizáciám, ktoré sa pomáhajú ľuďom so zdravotným znevýhodnením. Aj vďaka vašej pomoci im budú vedieť zabezpečiť radostnejší život. Ukázali ste, že vám záleží aj na odstraňovaní korupcie – tejto téme ste venovali skoro 2300.

Dobrá krajina
Chýba ešte 17 000 €

Dobrá krajina

Nadácia Pontis

Dobrá krajina je darcovská platforma, na ktorej nájdete vyše 50 skvelých overených projektov a tisíce ochotných ľudí podporiť pozitívnu zmenu okolo nás. Aj vy môžete niečo zmeniť. Vyberte si projekt a tvorte s nami lepšiu, vzdelanejšiu, vnímavejšiu a transparentnejšiu krajinu.

Možno bol váš dar menšej hodnoty, možno väčšej a možno ste aj zdieľali výzvu medzi svojimi blízkymi. Každý dar, každý post, fotka či zdieľanie však znamenali pre organizácie obrovskú podporu. Do konca roka zostávajú ešte 4 náročné mesiace. Každá neziskovka ich zvládne omnoho ľahšie s vedomím, že za ňou stojí takéto množstvo úžasných ľudí. ĎAKUJEME!

Na výhovorky nebol čas

Novinkou 24-hodinovky bola #dobraselfie, prostredníctvom ktorej ste dali vedieť nám i vášmu okoliu, prečo darujete. Vznikli rôzne vtipné i seriózne fotky a priznania. Prečo teda darovali účastníci 24-hodinovky?

  • Lebo chceli
  • Lebo majú dobré srdce
  • Lebo každý by mal mať šancu
  • Lebo veľké veci vznikajú z „malej" idey
  • Lebo chceli podporiť občiansku spoločnosť
  • Lebo veria v dobré veci
  • Lebo prostredie, do ktorého sa narodíme si nevyberáme
  • Lebo naše deti raz budú ovplyvňovať našu spoločnosť
  • Lebo spolu dokážeme vytvoriť dobrú krajinu

Včera ste dokázali, že aj keď sú našej dôvody rozmanité, všetkých nás spája viera v lepšiu krajinu. Ďakujeme! Pozrite si #dobraselfie na našom Facebooku :)

Nezábudka opäť bodovala

Aj tento rok Nezábudka ukázala, že svojím úžasným príbehom a tvrdou prácou vie osloviť mnoho ľudí. Počas 24 hodín vyzbierali neuveriteľných 3474,85 eur. Vďaka vaším darom tak budú môcť naďalej pomáhať rodinám s ťažko postihnutými deťmi, ktorým poskytujú rehabilitácie a vzdelávanie prostredníctvom rôznych terapií.

Druhý najúspešnejší projekt patril Združeniu občanov miest a obcí Slovenska (ZOMOS), ktoré od vás získalo 1694,69 eur na ich projekt vzdelávania občianskej spoločnosti.

Zatiaľ čo Nezábudka a ZOMOS vďaka silnej podpore viedli od začiatku, boj o tretie miesto bol tesný. Napokon sa ušlo nováčikovi z Dobrej krajiny – projektu Omama zameranému na odstraňovanie generačnej chudoby.

Tieto tri projekty získajú od Nadácie Pontis ďalšiu odmenu – 300, 200 a 100 eur (podľa umiestnenia). Gratulujeme!

Priamymi darmi a 5%-tami ste podporili aj projekt Dobrá krajina sumou 578,66 eur. Všetky projekty dostávajú technické zázemie portálu od Nadácie Pontis bezplatne. Hradíme tiež všetky súvisiace náklady s modernizáciou portálu, platobnými mechanizmami a poplatkami bankám a kartovým spoločnostiam, ako aj vybavením a reportovaním verejnej zbierky, ktorou je zbieranie financií zastrešené. Z 5 %, ktoré darcovia venujú na prevádzku Dobrej krajiny, ročne získame približne 7 000 €, ktoré využívame na propagáciu zverejnených projektov, ako napr. na túto 24-hodinovku. Väčšinu nákladov môžeme uhradiť najmä vďaka firemným partnerom. Aj tento rok patrí naša vďaka za podporu najmä Nadácii ESET. Ďakujeme!