Milí priatelia, dávam vedieť, že náš sobotný polmaratónsky čas bol 2:01, čo je moje osobné zlepšenie o 9 minút oproti minulému roku a o 24 minút oproti roku predtým. Bežali ste so mnou na tričku, resp. pár anonymných alebo záverečných darcov v srdci :) Heslo polmaratónu All runners are beautiful platí pre Vás dvojnásobne. Vďaka Vám sa mi bežalo úplne skvelo, ďakujem Vám.

Oveľa dôležitejší výsledok sa Vám podarilo dosiahnuť v našej zbierke na rozbeh projektu Omama. Zhruba 150 krásnych ľudí dalo dohromady niečo medzi 5-6 tisíc eur. Pár posledných platieb od niektorých je ešte na ceste alebo v rovine prísľubu, vopred veľká vďaka za dotiahnutie týchto darov tu:

https://www.dobrakrajina.sk/sk/projekt/omama

Viac než 10 z Vás sa dokonca rozhodli prispievať na tento projekt pravidelne. Ste skvelí a veľmi to pomôže. Ak by sa ešte niekto ďalší chcel pre neho prijateľným mesačným príspevkom pridať, máte pár veľkých schodov do neba :)

Omama
Chýba ešte 63 280 €

Omama

Cesta von

Ak sa narodíte do začarovaného kruhu chudoby, veľmi pravdepodobne v ňom zostanete po celý život. Pomôžme tým, ktorí nemali pri narodení šťastie, budovať cestu von.

A ste v skvelej skupine. Máme medzi sebou majiteľa a šéfa firmy Zingermans, „coolest small company in America" (podľa INC.), dvoch svetovo uznávaných fundraiserov, riaditeľky a riaditeľov viacerých výborných slovenských (i českých) nadácií a neziskoviek, šéfov pár dobrých slovenských firiem, riaditeľa SHMÚ, člena rozpočtovej rady, majiteľa penziónu a požičovne mopedov z Rio de Janeiro, tlmočníka europoslancov a najvyšších ústavných činiteľov, bývalú šéfku protokolu NR SR, držiteľku Goldmanovej ceny, známe právničky, hlavného organizátora protestov za slušné Slovensko v Prahe, pár dobrých mamičiek na materskej, dobrovoľníčku vo filipínskych slumoch, dve riaditeľky tých progresívnejších škôl, pár výborných pedagógov, novinárov, lekárov, psychológov, hercov, environmentalistov, veľa super aktivistov, skautov či mojich najlepších kolegov a exkolegov a veľa dobrých ľudí, s ktorými by ste chceli ísť na pivo (určite ste sa aspoň v jednej z týchto kategórií našli).

Tento projekt je naše spoločné dielo, vďaka Vám nezačíname od úplnej nuly. Každý z Vás má podiel na jeho rozvoji – a spravíme všetko preto, aby ste o 10 rokov mohli spokojne deťom povedať, že aj Vy ste stáli pri jeho začiatkoch :)

Stručná aktuálna informácia: V priebehu dvoch týždňov sa stretávame s pár expertmi v téme a s pár podporovateľmi. Dohadujeme si spolupracovníkov a veci v metodike. Dohadujeme omamu na sídlisku Kopčany v Petržalke. V posledný aprílový týždeň ideme s Oľgou Shaw na výjazd do 2-3 komunít na strednom a východnom Slovensku, kde chceme postupne projekt rozbiehať. Všetko závisí od fundraisingu, snažíme sa už osloviť i nejakých firemných partnerov, držte palce, príp. nás odporučte, kde viete. Chceli by sme začať ešte v tomto roku s niekoľkými omamami, zatiaľ máme krytie na necelú jednu. Ale so 150 priateľmi, ktorí už reálne prispeli, máme optimizmus, že snáď sa niečo väčšie podarí.

Veľmi Vám za Vašu podporu ďakujem – za Cestu von, za budúce omamy i za chudobné maličké deti, ktorým chceme s touto Vašou podporou pomôcť zmeniť ich budúce životy.

Palo