Šírenie pokoja, dobra a množstvo vďaky, sú tým skutočným duchom Vianoc.“ Calvin Coolidge

Vianoce.....čarovné svetielkujúce obdobie, plné gýču a rôznych klišé. Obdobie, kedy spomalíme, vypneme. Obdobie, kedy trávime čas s rodinou a blízkymi, na ktorých nemáme počas roka toľko času ako by sme chceli. Obdobie, kedy sa viac venujeme obľúbeným aktivitám alebo len tak leňošíme pri stromčeku s rôznymi dobrotami.

Nie každý má však to šťastie tráviť Vianoce s tými, ktorí ho majú radi, nie každý má možnosť prežiť pohodové, ničím nerušené „dokonalé" sviatky. Mnohým z nás prinášajú vianočné chvíle pocit samoty, opustenosti, úzkosti, ľútosti alebo dokonca túžbu zomrieť.

Online psychologická pomoc
Chýba ešte 17 828,8 €

Online psychologická pomoc

IPčko

Až 1000 mladých ľudí zo Slovenska ročne sa obracia na našu internetovú poradňu s túžbou spáchať samovraždu. Hľadajú pomoc. IPčko už ôsmy rok denne, bezplatne, takýmto mladým ľuďom zachraňuje životy.

My v IPčku vieme, že počas vianočných sviatkov stúpa počet kontaktov na linkách dôvery a preto už tradične budeme online aj cez Vianoce. Budeme tu pre všetkých, ktorým bude smutno a budú sa chcieť s niekým pozhovárať. Naša e-mailová poradňa bude dostupná neobmedzene 24 hodín denne. Na chatovej poradni IPčko.sk nás zastihnete od 16:00 do 22:00.

Považujeme za dôležité byť s mladými v prostredí, ktoré je pre nich blízke, bezpečné, aktuálne a zaujímavé a tak sme sa pustili do ďalšej výzvy. Začali sme streamovať na sociálnej sieti Twitch. A keď sme sa už pre túto výzvu nadchli, rozhodli sme sa že mladých do nášho obsahu zapojíme. My budeme rozprávať a oni nám môžu klásť otázky. Pripravili sme si témy, o ktorých mladí ľudia hovoria, ktoré ich zaujímajú, primiešali trochu odbornosti a vkročili do ich sveta.

Keďže naša poradňa bude počas Vianoc dostupná v obmedzenom režime, mladým to vynahradíme práve na Twitchi. Streamovať budeme každý druhý deň a pozvali sme si aj zaujímavých hostí, máte sa na čo tešiť. Záznamy z našich doterajších, ale aj budúcich livestreamov nájdete na YouTube IPčka.


Prajeme Vám príjemné prežitie vianočných sviatkov, nezostávajte sami.