Dobrá krajina má 10 rokov. Namiesto párty predstavujeme superhrdinku – Gabiku Zubrikovú z IPčka. V príjemných ipčkarskych priestoroch v Bratislave sme sa rozprávali o nástrahách internetu, význame online poradenstva a všetkom možnom :)

S IPčkármi sa na DobraKrajina.sk stretávate od roku 2017. Prevádzkujú najmä internetovú online poradňu pre mladých ľudí, ktorým pomáha sa vysporiadať so svojimi problémami. Aby bola poradňa vždy dostupná bezplatne, potrebujú aj vašu pomoc. Doteraz ste pomohli sumou vyše 23 000 eur.

„Na internete je najlepšie to, že máme šancu niečo zmeniť a nájsť tam pomoc."

DEJE SA TO poradcovia z IPčka sa denne na internetovej linke dôvery stretávajú s mladými ľuďmi, ktorí myslia na ukončenie vlastného života. Len v prvej polovici tohto roka absolvovali až 913 chatových rozhovorov o myšlienkach na smrť, z toho 301 rozhovorov bolo v akútnom ohrození života a zdravia.

Online psychologická pomoc
Chýba ešte 18 999,5 €

Online psychologická pomoc

IPčko

Až 1000 mladých ľudí zo Slovenska ročne sa obracia na našu internetovú poradňu s túžbou spáchať samovraždu. Hľadajú pomoc. IPčko už ôsmy rok denne, bezplatne, takýmto mladým ľuďom zachraňuje životy.

Pri chatovej poradni to nekončí. IPčko okrem iného aj monitoruje temné zákutia internetu a pomáha aj zdravotne znevýhodneným mladým vyrovnať sa s ich neľahkou situáciou.

Najväčšou výzvou je prevádzkovať poradňu každý deň zadarmo. Ale 5000 životov, ktoré sa vďaka IPčku podarilo zachrániť za to stojí. Nezabudnite tiež podporiť IPčko, nech je tých životov čím viac -->

30 otázok pre Gabiku Zubrikovú

Hlavná hrdinka: Gabika Zubriková

Superschopnosť: liečiť nešťastných ľudí

O tom, že Gabika na 100% verí misii IPčka niet pochýb. Čo všetko na seba prezradila?

  • Čo majú nové v IPčku?
  • Čo bolo pre Gabiku najdôležitejšie na strednej?
  • Ktorého kolegu má najradšej?
  • Čo sa naučila od svojich detí?

Podporím