Už túto sobotu (28. júla) bude známy hokejista pomáhať hendikepovaným dosiahnuť ich sen vďaka projektu Nezastaviteľní. Na Donovaloch (pri centrálnom parkovisku) bude umiestnená špeciálna Birell brána. Za každého, kto cez bránu prejde, dá Birell na účet Nezastaviteľných 0,20 €.

V sobotu o 10.00 hod prejde cez bránu Tomáš Surový - slovenský hokejový útočník tímu Banská Bystrica, v minulosti pôsobiaci v tímoch KHL a NHL. Priamo na evente na Donovaloch si môže každý spolu s ním vyskúšať najtypickejší šport hendikepovaných - jazdu na trenažéri handbike. Pripravená bude aj spoločenská hra Olá určenú nevidiacim, pri ktorej musia ľudia rôzne predmety spoznávať iba hmatom.

Medzi tohtoročnými 21 Nezastaviteľnými sú ľudia na vozíčku, s vrodenými vadami, ale aj nevidiaci alebo ľudia, ktorí prišli o končatiny v dôsledku úrazu či vážnej choroby. Ich snom je vrátiť sa k aktívnemu životnému štýlu a práve preto si vysnívali rôzne športové pomôcky, na ktoré im Birell prispeje.

Nezastaviteľní
Chýba ešte 24 856,5 €

Nezastaviteľní

Nadácia Pontis

Projekt Nezastaviteľní pod záštitou značky Birell už 5 rokov pomáha tým, s ktorými sa osud nemaznal. Tento rok projekt pomôže vrátiť sa k aktívnemu životnému štýlu 21 ľuďom zo Slovenska a Česka. Zmyslom projektu Nezastaviteľní je motivovať zdravých ľudí k tomu, aby športovali a tým pomohli hendikepovaným.

Na Donovaloch bude aj Kristína Vozárová (21) z Banskej Bystrice so svalovou dystrofiou, ktorej snom, je mať doma vlastný stôl na stolný tenis. Príde tiež Pavol Kuboško (27) z obce Lisková (okr. Ružomberok), ktorý je od narodenia úplne nevidiaci. Zamiloval si aplikovaný stolný tenis pre nevidiacich a slabozrakých. Stôl na tenis túži mať aj doma.

Projekt Nezastaviteľní počas štyroch rokov svojej existencie už pomohol 38 hendikepovaným ľuďom na Slovensku a v Českej republike. Vďaka špeciálnym športovým pomôckam v hodnote takmer 135 000 € sa tak mohli vrátiť k aktívnemu štýlu života.

Návštevníci, turisti a aj vodiči budú môcť na mieste ochutnať nealkoholický Birell.

Radi sa s vami uvidíme už túto sobotu na Donovaloch, priamo pri centrálnom parkovisku.