Už tento víkend (21. a 22. júla) budú známe osobnosti pomáhať hendikepovaným splniť ich sen vďaka projektu Nezastaviteľní. V Košiciach Nad Jazerom (na Jenisejskej ulici na cyklotrase) bude umiestnená špeciálna Birell brána. Za každého, kto cez bránu prejde, dá Birell na účet Nezastaviteľných 0,20 €.

V sobotu o 12.00 hod prejde cez bránu Ladislav Nagy – slovenský hokejový útočník pôsobiaci v tíme HC Košice, v minulosti hráč KHL a NHL. Spoločnosť mu bude robiť hendikepovaný športovec v športovej streľbe Ivan Varga.

Priamo na evente v Košiciach si môže každý spolu so športovcami vyskúšať najtypickejší šport hendikepovaných - jazdu na trenažéri handbike. Pripravená bude aj spoločenská hra Olá určenú nevidiacim, pri ktorej musia ľudia rôzne predmety spoznávať iba hmatom.

Nezastaviteľní
Chýba ešte 24 856,5 €

Nezastaviteľní

Nadácia Pontis

Projekt Nezastaviteľní pod záštitou značky Birell už 5 rokov pomáha tým, s ktorými sa osud nemaznal. Tento rok projekt pomôže vrátiť sa k aktívnemu životnému štýlu 21 ľuďom zo Slovenska a Česka. Zmyslom projektu Nezastaviteľní je motivovať zdravých ľudí k tomu, aby športovali a tým pomohli hendikepovaným.

Medzi tohtoročnými 21 Nezastaviteľnými sú ľudia na vozíčku, s vrodenými vadami, ale aj nevidiaci alebo ľudia, ktorí prišli o končatiny v dôsledku úrazu či vážnej choroby. Ich snom je vrátiť sa k aktívnemu životnému štýlu a práve preto si vysnívali rôzne športové pomôcky, na ktoré im Birell prispeje.

Projekt Nezastaviteľní počas štyroch rokov svojej existencie už pomohol 38 hendikepovaným ľuďom na Slovensku a v Českej republike. Vďaka špeciálnym športovým pomôckam v hodnote takmer 135 000 € sa tak mohli vrátiť k aktívnemu štýlu života.

Návštevníci, turisti a aj vodiči budú môcť na mieste ochutnať nealkoholický Birell.

Radi sa s vami uvidíme už tento víkend v Košiciach Nad Jazerom, priamo na Jenisejskej ulici na cyklotrase.

Viac o projekte: http://www.nezastavitelni.sk/