Heňa sa stala riaditeľkou Majáku, keď mala iba 26 rokov. Jej kreativitu cítiť v celom domčeku. Maják je jediné zariadenia na Slovensku, ktoré sa venuje hluchoslepým ľuďom. Poďte sa s nami pozrieť.

Maják je jediné zariadenie na Slovensku, ktoré sa venuje hluchoslepým ľuďom. Pre človeka, ktorý trpí práve hluchoslepotou je veľmi ťažké nájsť prostredie, ktoré mu rozumie a dokáže naplniť jeho život radosťou.

Takéto miesto sa Henriete Heidecker podarilo vytvoriť práve v Majáku. Klienti ako Martin v ňom nachádzajú domov, bezpečie, prácu aj zábavu. Napríklad Martin rád pomáha v záhradke, ale aj maľuje výnimočné obrazy. So správnou starostlivosťou dokážu byť aj hluchoslepí ľudia sebestační a šťastní, a hrať napríklad aj šach :)

Darujme hluchoslepým farebný život
Chýba ešte 1 659,24 €

Darujme hluchoslepým farebný život

Maják n.o.

Predstavte si svoj život v tichu a tme. Taký je život mladých hluchoslepých, ktorým sa na Slovensku špeciálne venujú na jedinom mieste. V Majáku pri Košiciach.

" Mojim poslaním bolo, aby som pre Majákovcov vytvorila domov," hovorí Heňa.

Poďte sa s nami pozrieť, ako sa jej to podarilo. Ateliér a arteterapia vznikla aj vďaka darcom z Dobrej krajiny. Podobné aktivity môžete podporiť aj vy tuto -->

30 otázok pre Heňu

Hlavná hrdinka: Henrieta Heidecker

Superschopnosť: kreativita a odvaha

S Heňou sme sa prešli celým Majákom, nahliadli do ich umeleckého ateliéru, ale aj posedeli v záhradke:


Podporím