Pretože aj s vami, sme tu stále pre nich " aby ľudia s duševnou poruchou neboli sami ale s nami".

Milí priatelia,

jedna vec nám v týchto neistých časoch dáva nádej. Je to fakt, že spoločne dokážeme neobyčajné veci, keď sa spojíme. Za posledné týždne sme boli svedkami množstva ukážok štedrosti po celom Slovensku i svete. Či už hovoríme o podporou dobročinných iniciatív, potlesku pre zdravotníkov, vzájomnej pomoci susedov, ... štedrosť nám pomáha prekonať túto pandémiu, osamelosť a izoláciu. Spolu to zvládneme.

Samostatnosť, nie samota
Chýba ešte 1 331,89 €

Samostatnosť, nie samota

Dss-MOST, n.o.

Ľudia s duševnou poruchou žijú medzi nami a ich počet narastá. Pre niekoho každodennosť, pre iného výzva - nadviazať medziľudský kontakt, cestovať MHD či zmysluplne tráviť voľný čas. Pomôžme ľuďom s duševnými poruchami viesť samostatnejší každodenný život.

Práve preto sa zapájame do celosvetového dňa darovania #GivingTuesdayNow (beži sa 5.5. až do polnoci), ktorý je odpoveďou na nečakanú krízu vyvolanú koronavírusom.

Napriek situácii, ktorej čelíme, staráme sa v Dss-MOST-e o 6 ľudí s duševnou poruchou v našich 2 bytoch Podporovaného bývania - nájomné musíme platiť. Rehabilitačné stredisko - zavreté ale 34 klientom sa venujú pracovníci, pracujú na diaľku - mzdy vyplácame, nájom nám beží. Len od marca do 25.3. do 28.4. 2020 bolo poskytnutých 28 psychoterapií ľuďom v núdzi v rámci projektu pro bono pri psychologickej ambulancii- telefónne poplatky, potreba nových mobilov, telefonické poradenstvo pre širokú verejnosť funguje. ...

Čo nás ešte čaká - snažíme sa vyzbierať finančné prostriedky aj na germicídny žiarič, na dezinfikovanie priestorov nášho MOST-u. Cena jedného germicídneho žiariča je 432€. Potrebovali by sme ich aspoň dva, čo predstavuje sumu 864€ vr.DPH ( denná miestnosť, obývačka, hovorňa, a psychologická ambulancia pre klientov a širokú verejnosť).

Pomôže nám a nakopne nás, ak sa pripojíte k darcovskému maratónu a podporíte nás tu: Darujme.sk MOST-u

Naši klienti, dobrovoľníci, darcovia, partneri ste s nami ♥♥♥

Ak sa zapojí dostatok dobrých ľudí, máme dnes šancu vyhrať bonus až 500 eur a pomôcť nášmu MOST-u. Čas máme len do polnoci! Budeme veľmi vďační za podporu aj za zdieľanie našej výzvy. Povedzte vašim známym a rodine, prečo v nás veríte a povzbuďte ich, aby sa k vám pridali a podporili nás tiež.

Ústami našich - Martin Krásnohorský :

Ruženka Šípková, jedna z jej novších básničiek:

kdesi v európe

sa vraj zase objavila

vtáčia chrípka

možno sa ešte dožijeme toho

že aj holuby a hrdličky

budú nosiť

rúška


Ďakujeme, MOST-áci