Štedrosťou dokážeme poraziť ekonomickú krízu aj pandémiu. Dnes je #GivingTuesdayNow. Zapoj sa do darcovského maratónu a vyhraj svojej neziskovke bonus 2x500 eur.

Dobré skutky vidno všade naokolo. To nám všetkým dáva nádej.

Ešte však nie sme v cieli.

Dobrá krajina
Chýba ešte 17 000 €

Dobrá krajina

Nadácia Pontis

Dobrá krajina je darcovská platforma, na ktorej nájdete vyše 50 skvelých overených projektov a tisíce ochotných ľudí podporiť pozitívnu zmenu okolo nás. Aj vy môžete niečo zmeniť. Vyberte si projekt a tvorte s nami lepšiu, vzdelanejšiu, vnímavejšiu a transparentnejšiu krajinu.

Kto zabezpečí základné potraviny pre seniorov? Kto poskytne pomoc ľuďom s hendikepom, pre ktorých zostali zariadenia zatvorené? Čo bude s obeťami domáceho násilia, ktoré v ťažkých časoch ako tieto razantne stúpa? O tisícky ľudí, ktorých korona kríza obzvlášť zasiahla, sa starajú slovenské neziskovky.

Roznášajú nákup starším ľuďom, šíria osvetu v rómskych komunitách, pomáhajú učiteľom a žiakom vytváraním zaujímavého obsahu, organizujú finančné zbierky na nákup pomôcok pre nemocnice, poskytujú psychologickú podporu, aby sme zvládli odlúčenie či zložitejšie sociálne problémy v rodinách.

Bez nás to však nedokážu, potrebujú pomoc, povzbudenie, nakopnutie. Zapoj sa 5.5.2020 do darcovského maratónu alebo #vyzva55 a pomôž neziskovému projektu vyhrať 2 x 500 eur.

Daruj a rozhodni kto získa bonus

Na tento maratón si nemusíš obúvať tenisky či naťahovať potítka na ruky. Zvládneš ho zo svojej obývačky.

Choď na www.mozempomozem.sk, vyber si neziskovku a daruj. Najúspešnejšia neziskovka, ktorá 5.5. vyzbiera najviac darov cez Darujme.sk alebo DobraKrajina.sk, získa bonus 500 eur!

Chceš pomôcť ešte viac?

Daruj svoj „priestor" na sociálnych sieťach. Zdieľaj, odporuč darovanie známym alebo sa zapoj do #vyzva55.

Tvoj hlas má obrovskú váhu a neziskovke vieš pomôcť obyčajným zdieľaním a výzvou na svojich kamošov, aby sa pridali k tebe a darovali tiež. Preto je tu #vyzva55. Ukáž, čo si ochotný/á pre rozšírenie povedomia o dobrej práci neziskovky spraviť. Ako na to?

  • Premysli si výzvu, ktorá súvisí s číslom 55.
  • Pridaj fotku alebo video s tvojou výzvou na Instagram .
  • Označ neziskovku v príspevku. Nezabudni na hashtag #vyzva55
  • Nominuj svojich priateľov do výzvy a pomôžeš šíriť ju ďalej


#Vyzva55 môže byť naozaj čokoľvek. Zabehneš 5,5 km okolo balkóna? Alebo napečieš 55 koláčikov? Či naučíš svojho psa preskočiť 55-krát cez švihadlo? Vyber si akúkoľvek aktivitu, ktorú zvládneš spraviť aj doma.

Vymysli si svoju #vyzva55 a zdieľaj ju na sociálnych sieťach. Daj všetkým vedieť, prečo to vlastne robíš – aby si upozornil/a na neziskovku, ktorá to v týchto časoch potrebuje a označ ju vo svojom príspevku. Vyzvi priateľov, aby sa pridali aj oni! Každý drží v rukách silu pomôcť – či už darovaním pár euríčok, zapojením sa do #vyzva55 alebo zdieľaním výzvy, aby sa dobro šírilo ďalej!

Organizácia, ktorá získa na Instagrame za jediný deň najviac označení spolu s hashtagom #vyzva55, dostane bonus 500 EUR.

Pravidlá nájdeš tu..

Tvoj príspevok na Instagrame môže vyzerať takto:

mara.tonka 55x hore a dole po schodoch! Všetci, čo ma sledujete, viete, aká výzva je pre mňa beh. Okolo behu som ani nešla. Dnes je ale #GivingTuesdayNow, kedy sa milióny ľudí z celého sveta spájajú, aby podporili neziskovky a komunity zasiahnuté koronavírusom. Zapájam sa do #vyzva55 na podporu (označ)+(voliteľne aj napíš, čo robia a prečo podporuješ práve ich). Pridajte sa ku mne a pomôžte im dostať sa do víťazného cieľa! Podmienky sú sťažené, ale spolu to zvládneme. Prispejte im svojím euríčkom, vytvorte si vlastnú výzvu, alebo zdieľajte moju s hashtagom #vyzva55 a označením (označ neziskovku). Neziskovka, ktorú označí najviac ľudí a pritom použijú hashtag #vyzva55, získa 500 eur! PS: Podarí sa mi vybehnúť schody 55x za menej ako 55 minút? ;) Pls podporte ma a darujte na (link na darovaciu stránku)

Bonus: Darovaciu stránku neziskovky si vlož do linku vo tvojom profile na Instagrame, aby sa tam ľudia ľahko dostali. Nezabudni ich na to upozorniť a do príspevku napíš: Link na darovanie v mojom profile.

TIP pre teba: Sprav video z vašej výzvy - využi dynamický časozber alebo live vysielanie pre väčší dosah.