Podporte mladých ľudí zo sídliska Kopčany pri vstupe na trh práce! Našu mládež chceme podporiť pri získavaní zručností, ktoré sa im veľmi zídu, keď budú hľadať zamestnanie alebo rozbiehať svoj vlastný biznis.

ČO je GT: Giving Tuesday je sviatok štedrosti, dávania a dobrovoľníctva. Je reakciou na tzv. Black Friday a Cyber Monday- medzinárodné dni zamerané na offline, či online nakupovanie. Je to ale naozaj to, čo tento svet potrebuje? My, ako aj milióny ďalších ľudí na svete si myslíme, že robiť dobré skutky a nezištne pomáhať tým, ktorí to potrebujú, je oveľa dôležitejšie. Preto v roku 2012 v USA vznikol Giving Tuesday a Ulita sa k nemu pripojila.

NA ČO použijeme vyzbierané peniaze: Mladí ľudia z Kopčian sú kreatívni a šikovní. My ich v tom chceme podporiť. Vymysleli sme preto spolu značku oblečenia „Kopčany", ktorú si títo mladí ľudia sami nadesignovali. Teraz chceme vyzbierať peniaze, z ktorých nakúpime materiál na výrobu tohto oblečenia.
A čo bude s peniazmi zarobenými z oblečenia? Chceli by sme ich využiť pri činnostiach, ktoré našu mládež naďalej podporia v procese zapájania sa do trhu práce. To znamená, že tí, ktorí budú mať záujem ďalej pokračovať v predaji oblečenia, budú mať túto možnosť. Vymyslíme s nimi ďalšie postupy, ako oblečenie predávať, marketing a spôsob predaja, prípadne aj nové designy. Ostatných podporíme ako budú potrebovať oni- to znamená, zafinancujeme napríklad naše kluby, na ktorých sa budeme venovať výberu povolania a príprave naň. Skrátka, chceme podporiť mladých ľudí z Kopčian, aby sa naučili veľmi užitočným zručnostiam, ktoré sa im zídu v budúcom živote.

Vyjdime z Ulity
Chýba ešte 1 677 €

Vyjdime z Ulity

Ulita

Sídlisko Kopčany je trochu zabudnutou časťou Petržalky. Žije tu kopec detí a mladých ľudí, ktorí často nemajú kde zmysluplne tráviť voľný čas. Preto je tu už 15 rokov Komunitné centrum Kopčany, ktoré im poskytuje širokú ponuku aktivít a tiež podporu v náročných životných situáciách.

PREČO podporiť GT: Preto, že veríme v budúce generácie a chceme im uľahčiť to, aby boli schopné sa zaradiť do života dospelých a stať sa úspešnými ľuďmi. Náš školský systém často krát neučí deti praktické schopnosti, vďaka ktorým môžu napríklad rovno po škole rozbehnúť svoj biznis alebo iným spôsobom sa zapojiť na trhu práce. V Ulite by sme radi túto medzeru vyplnili a mladým ľuďom na Kopčanoch poskytli skúsenosť, pri ktorej sa naučia celému procesu výrobnej a predajnej činnosti a ostatných sprevádzali v činnostiach, pre ktoré sa rozhodnú oni.

To znamená, že deti nie len sami prišli s nápadom vymyslieť značku oblečenia Kopčany a sami aj navrhli jeho design. Keď bude oblečenie vyrobené, s tými, ktorí budú mať záujem pokračovať, budeme tiež spoločne vymýšľať marketingovú stratégiu predaja, ktorú následne spolu aj zrealizujeme (natočíme videá, nafotíme fotky, pozdieľame ich na sociálnych sieťach a prípadných ďalších médiách atď). Tiež pôjdeme napríklad oblečenie predávať na trhy, jednať s predajňami, ktoré by teoreticky mohli naše oblečenie predávať atď.

Skrátka, deti sa tak naučia, čo všetko tento proces obsahuje a keď sa v budúcnosti ocitnú v situácii, kedy budú mať opäť nápad rozbehnúť svoj biznis, nebudú tápať v neznámom prostredí a budú už oplývať potrebnými schopnosťami na jeho realizáciu.

Mladých, ktorí nechcú podnikať, ale chcú sa venovať iným zárobkovým činnostiam, budeme sprevádzať v činnostiach, ktoré sa v príprave do zamestnania zídu zase im.

AKO podporiť GT: Sú tu dve možnosti. Hľadáme človeka, ktorý má skúsenosti s rozbiehaním a vedením (sociálneho) podniku a mal by záujem nám s realizáciou nášho skúšobného „biznisu" pomôcť. Hľadáme teda niekoho, kto má potrebnú know-how a je ochotný obetovať pár hodín (cca 4-5 hod) mesačne na to, aby strávil čas s našimi mladými podnikavcami a viedol ich v celom procese.

Druhá možnosť je, že 28. Novembra nám môžete poslať finančný dar na Dobrú Krajinu tu: https://www.dobrakrajina.sk/sk/projekt/sidlisko-je-nase-ihrisko

Do položky „priezvisko" jednoducho napíšte „Giving Tuesday", aby sme vedeli, na čo je váš dar určený. My následne zozbierané peniaze zrátame a objednáme oblečenie. A potom sa celý proces môže začať!

Samozrejme, keď bude oblečenie pripravené, budeme vás informovať a našu značku si môžete objednať aj vy! :)

ĎAKUJEME