Už zajtra (utorok, 7. augusta) bude známy futbalista Viktor Pečovský pomáhať hendikepovaným dosiahnuť ich sen vďaka projektu Nezastaviteľní. Na Vodnom diele Žilina (pri plážovom ihrisku) bude umiestnená špeciálna Birell brána. Za každého, kto cez bránu prejde, dá Birell na účet Nezastaviteľných 0,20 €.

V utorok o 16.15 hod prejde cez bránu slovenský futbalový reprezentant a kmeňový hráč MŠK Žilina Viktor Pečovský. Priamo na evente na Vodnom diele Žilina si môže každý spolu s ním vyskúšať najtypickejší šport hendikepovaných - jazdu na trenažéri handbike. Pripravená bude aj spoločenská hra Olá určenú nevidiacim, pri ktorej musia ľudia rôzne predmety spoznávať iba hmatom.

Medzi tohtoročnými 21 Nezastaviteľnými sú ľudia na vozíčku, s vrodenými vadami, ale aj nevidiaci alebo ľudia, ktorí prišli o končatiny v dôsledku úrazu či vážnej choroby. Ich snom je vrátiť sa k aktívnemu životnému štýlu a práve preto si vysnívali rôzne športové pomôcky, na ktoré im Birell prispeje.

Nezastaviteľní
Chýba ešte 24 857 €

Nezastaviteľní

Nadácia Pontis

Projekt Nezastaviteľní pod záštitou značky Birell už 5 rokov pomáha tým, s ktorými sa osud nemaznal. Tento rok projekt pomôže vrátiť sa k aktívnemu životnému štýlu 21 ľuďom zo Slovenska a Česka. Zmyslom projektu Nezastaviteľní je motivovať zdravých ľudí k tomu, aby športovali a tým pomohli hendikepovaným.

Na Vodnom diele bude aj Michal Sedlák (19) z Novák (okr. Prievidza), ktorý aj napriek congenitálnej myopatii a skolióze hráva florbal na elektrických vozíkoch. Miluje tiež hru na klavír a prácu s drevom. Stále túži športovať a preto je jeho snom handbike, ktorý mu umožní spoznávať krásy prírody.

Projekt Nezastaviteľní počas štyroch rokov svojej existencie už pomohol 38 hendikepovaným ľuďom na Slovensku a v Českej republike. Vďaka špeciálnym športovým pomôckam v hodnote takmer 135 000 € sa tak mohli vrátiť k aktívnemu štýlu života.

Návštevníci, turisti a aj vodiči budú môcť na mieste ochutnať nealkoholický Birell.

Radi sa s Vami uvidíme už tento utorok na Vodnom diele Žilina (pri plážovom ihrisku).