Srdečne vás pozývame na divadelné predstavenie Flashback, ktoré zahráme v stredu 17. mája 2019 o 19:00 v ľavom krídle Pisztoryho paláca na Štefánikovej 25 v Bratislave. Vstup je zdarma.

Srdečne vás pozývame na divadelné predstavenie Flashback, ktoré zahráme v stredu 17. mája 2019 o 19:00 v ľavom krídle Pisztoryho paláca na Štefánikovej 25 v Bratislave. Vstup je zdarma.

Flashback [flešbek] – záblesk minulosti, spomienka, retrospektíva, duševný záblesk subjektívneho zážitku, spontánna živá spomienka na stav intoxikácie drogou alebo na traumatický zážitok, vsuvka v texte.

Divadlo bez domova
Chýba ešte 1 818,3 €

Divadlo bez domova

Divadlo bez domova

Ľudia bez domova, ľudia s telesným postihnutím a iní ľudia na "okraji" hrajú divadlo. V divadle dávajú svoje umenie divákom a zároveň pomáhajú svojim kolegom. Vašich 10 eur umožní 1 hercovi/herečke v našom divadle odohrať 1 divadelné predstavenie.

Hra Flashback retrospektívne prináša na javisko umelecký proces, ktorý prebiehal počas desiatich rokov našej divadelnej tvorby. Úspechy, hľadania, problémy a úskalia, odvrátenú stranu mesiaca, život v zákulisí nášho divadla. V hre sme použili niektoré časti scén zo svojich starších divadelných hier, ktoré sme zasadili do nového kontextu. Texty v tejto hre si herci a herečky vytvorili úplne sami.

Po predstavení bude nasledovať krátka diskusia, v ktorej sa budete môcť našich hercov a herečiek opýtať, čo vás zaujíma.

Ak sa vám naše predstavenie bude páčiť, podporiť nás môžete aj prostredníctvom Dobrej krajiny. Aj vďaka vašim darom môže každý z našich hercov a každá z našich herečiek dostať odmenu 10 eur za každé odohrané divadelné predstavenie.

https://www.dobrakrajina.sk/sk/projekt/divadlo-bez-domova

Hrajú: herečky a herci Divadla bez domova – ľudia bez domova, ľudia s telesným postihnutím, ľudia so psychiatrickou diagnózou a inak sociálne vylúčené či znevýhodnené osoby

Réžia a dramaturgia: Uršuľa Kovalyk, Patrik Krebs
Pohybová spolupráca: Tomáš Kubiš
Scéna a kostýmy: Uršuľa Kovalyk, Patrik Krebs
Hudba: Oskar Rózsa

Facebooková udalosť k predstaveniu: https://www.facebook.com/events/371152577092749/

Viac Informácií o našom divadle a predstaveniach nájdete aj na webovej stránke http://www.divadlobezdomova.sk alebo na Facebooku https://www.facebook.com/pages/Divadlo-bez-domova/137534959635165

Predstavenie hráme v rámci projektu "DBD 2019", ktorý podporil Bratislavský samosprávny kraj.