Leto je samozrejme pre všetky deti tým najkrajším ročným obdobím. Nielen že si na chvíľu oddýchnu od školský povinností, ale môžu sa venovať svojím obľúbeným činnostiam.

Isteže aj my si s našimi deťúrencami vychutnávame všetky typicky letné aktivity od návštevy kúpaliska cez turistiku až po letné opekačky na dvore. Tieto chvíle voľna využívame však aj na skrášľovanie našich priestorov. Aby sa deti cítili v našom zariadení čo najlepšie a mohli tak ľahšie zvládať svoje trápenie, obliekli sme všetky izby do nových šiat. Nový farebný nádych získali aj detské postele, ktoré deťúrence s našou pomocou namaľovali krásnymi pastelovými odtieňmi. Celá táto činnosť sa niesla v duchu hry s farbami, takže sme sa utvrdili v tom, že terapia hrou sa dá aplikovať v rámci naozaj širokého spektra činností.

V nasledujúcom období plánujeme v skrášľovacích aktivitách pokračovať a veríme, že na naše zmeny k lepšiemu, farebnejšiemu a krajšiemu životu detí bez utrpenia prispejete aj Vy.

Naordinujme hru deťom bez lásky
Chýba ešte 2 455,57 €

Naordinujme hru deťom bez lásky

Centrum Slniečko

Deti, ktoré sa stali svedkami násilia, alebo boli obeťou, často nedokážu svoje zážitky komunikovať. Cez kreslenie, stavebnice, či rôzne hry a terapie prerozprávajú svoj príbeh, aby im dospelí rozumeli. Pomôžte Centru Slniečko liečiť detské duše.