Evička. 11 ročná slečna, ktorá sa ešte pred dvoma týždnami naháňala s kamoškami na školskom dvore a dnes už má za sebou prvé dávky chemoterapie.

Asi najvačším šokom pre ňu bolo, že musí prísť o svoje krásne dlhé vlásky, na ktoré sú dievčatá v každom veku pyšné. Vedeli sme, že najlepšie sa s tým vyrovnávajú, pokiaľ prichádzajú o ne postupne. Preto sme ju dnes vzali rovno z nemocnice do štúdia INZONE STUDIO, kde sa o ňu s radosťou postarala šikovná kaderníčka Monika.

Vlásky sa museli šetrne odstrihnúť, aby sa jej dali neskôr použiť na parochňu, ktorá sa jej dá vyrobiť. Najviac asi pichalo pri srdiečku Evičkinho tatina, ked sa k nej Monika priblížila so strojčekom a začala jej postupne odstraňovať vzadu zagumičkovaný dlhý cop, takmer po pás. Chvíľku nás premkla nervozita, ale keď sme Evku zbadali v zrkadle sa usmievať, všetkým sa nám vydýchlo.

POMÁHAME S ÚSMEVOM
Chýba ešte 4 860 €

POMÁHAME S ÚSMEVOM

SMILE

Transplantácia kostnej drene je veľmi náročny proces po fyzickej ako aj po psychickej stránke, o to ťažší, keď hlavnú úlohu v ňom hrá dieťa, či mladý človek. Jednou z aktivít projektu POMÁHAME S ÚSMEVOM je aj organizácia celoslovenského stretnutia detí, mladých ľudí s transplantovanou kostnou dreňou a ich súrodencov, aby sme podporili ich návrat do bežných životov po niekoľkomesačnej sociálnej izolácii. Chceme im pomôcť znovuobnoviť ich sebavedomie a dravosť mladosti. Po turbulentnom období vyčariť úsmev na ich tvárach. V roku 2019 sa stretnú už po tretí krát, po Oščadnici a Myjave to tentokrát bude v Ružomberku.Témou bude zdravým pohybom a zdravou výživou rýchlejšie do bežného života. Ďakujeme za všetky Vaše príspevky, ktorými ich spolu posunieme opäť do života.

A nakoniec to dopadlo nad očakávanie, lebo účes Evičke náramne slušal. A samozrejme, boli aj selfíčka U nás v aute ešte Evku čakal darček, ktorý sme jej zakúpili aj vďaka darcom na dobrej krajine. Vedeli sme, že Evka rada tvorí, maľuje, vyrába. Taška plná tvorivých vecí ju potešila a prisľúbila, že nám z každého namaľovaného obrázku a z každého vyrobeného trička, či tašky zašle fotografiu. Evka, veľa veľa zdravíčka Ti prajeme a nech ti liečba rýchlo ubehne.

A ďakujeme Mirke Némethovej za promptné poskytnutie svojho štúdia a svojich fantastických služieb a samozrejme zo srdiečka, bez nároku na honorár.