U nás v Sade u Harušťákov sme minulý rok prvý krát vyrábali jablčný mušt. Najviacej ho išlo do sedem decových fliaš. Po vypití nám ich bolo ľúto vyhodiť, začali sme ich teda zbierať, aby sme ich mohli použiť na ďalší rok. Okrem muštu máme radi aj víno. Fľaše z vína zvyčajne končia svoju púť v kontajneri so sklom. Nie sú vratné. Pritom majú mnohé veľmi pekné tvary. Rozhodli sme sa teda vyskúšať vdýchnuť im nový život a povýšiť ich funkciu o nový rozmer. Tak vznikla naša sada výrobkov nazvaná “Druhý dych”.


Radostná práca
Chýba ešte 1 322,02 €

Radostná práca

Radostná práca

Z mesta na kopanice. Sad u Harušťákov začal minulý rok písať svoj príbeh. Od tej doby rastieme, okrem starých odrôd ovocných stromov pribudli aj ovečky. Tento rok nastal čas na spracovanie úrody. Pomôžte nám budovať komunitu, ktorá dostane jedinečné ovocné chute späť na náš stôl.

Zaujíma nás trvalo udržateľný spôsob života a týmto by sme k nemu chceli prispieť. Každej fáze projektu sa venuje veľa ľudí, ktorí sa starajú o všetky jemné detaily, od zberu originálnych fliaš až po návrh a výrobu. Logistika a zásobovanie fľašami nie sú jednoduché. Nechodíme do skladu kúpiť kilogramy skla.

Zbierame každú fľašu z rôznych lokácií Ku kontajnerom sme ešte nenastúpili.

Ponúkame vysoko kvalitný výrobok. Je vyrábaný tak, aby bola cena čo najprístupnejšia. Ale aj tak ho musí počas výroby zobrať do ruky celý rad remeselníkov. Z tohto dôvodu máme prenajatý priestor v sklade, kde zhromažďujeme množstvo fliaš. Čakajú, kým im vdýchneme druhý dych.

Druhý dych im môžete vdýchnuť aj vy tak, že si tieto krásne výrobky kúpite vDobrom obchode.

Radostná práca o. z.

Druhý dych – Sada šiestich pohárov

Druhý dych – Kvetináč na bylinky

Druhý dych pre fľašky od vína


Druhý dych – Karafa