V poslednej časti nášho miniseriálu o tom, ako sa deti z Kopčian zoznamovali s kultúrami Palestíny a Afganistanu, vám predstavíme Rohliho a jeho skvelý recept na bolani, čo je afgánska placka plnená zeleninou.

Tento krát sme sa rozhodli, že deti zoberieme na výlet mimo Kopčian. Navštívili sme komunitné centrum Mareena, s ktorým v poslednej dobe veľa spolupracujeme a kde sa nám veľmi páči. Mareena je komunitné centrum určené najmä pre cudzincov žijúcich na Slovensku, ale samozrejme aj pre Slovákov, ktorí sa chcú s cudzincami zoznámiť a spoločne sa podieľať na rôznych aktivitách.

Na výlet išlo s nami 5 detí vo veku 10-13 rokov a v Mareene nás čakal príjemný Rohli z Afganistanu a Andrej, ktorý v Mareene pracuje. Pustili nám afgánske pesničky a spoločne sme sa pustili do prípravy jedla. Deti sa s radosťou zapojili do krájania zeleniny a ešte viac ich bavilo vaľkanie cesta.

Vyjdime z Ulity
Chýba ešte 1 677 €

Vyjdime z Ulity

Ulita

Sídlisko Kopčany je trochu zabudnutou časťou Petržalky. Žije tu kopec detí a mladých ľudí, ktorí často nemajú kde zmysluplne tráviť voľný čas. Preto je tu už 15 rokov Komunitné centrum Kopčany, ktoré im poskytuje širokú ponuku aktivít a tiež podporu v náročných životných situáciách.

Pomedzi to, ako sme varili, nám Rohli porozprával niečo o sebe. Na Slovensku je už pár rokov a veľmi sa mu tu páči. Študuje tu na vysokej škole a učí sa po slovensky, čo už ale teraz celkom dobre ovláda. Rohli je tiež vyučený kuchár a tak nás naučil obľúbený afgánsky recept, ktorý je síce jednoduchý na prípravu, ale veľmi chutný. Rohlimu aj Andrejovi za návštevu a pohostenie ďakujeme, deťom sa veľmi páčilo. Dúfame, že čoskoro prídeme znova!


A teraz, hor sa do receptu:

Afgánske bolani:

Cesto:

500 g hladkej múky

250 ml vody

1 lyžička soli

1 lyžička olivového oleja

Náplň:

Šampiňóny

Pór

Paprika

Soľ

Čierne korenie

Dip:

Biely jogurt

Koriander

Sladká paprika

Cesnak

Soľ

Najprv si pripravíme cesto- zmiešame múku so soľou. Potom postupne pridávame olej a vodu až kým sa cesto nelepí na steny misky. Miesime asi 10 minút, a potom umiestnime do jemne naolejovanej misy, prikryjeme utierkou a necháme odstáť asi hodinu.

Potom si pripravíme zeleninovú náplň. Zeleninu očistíme, nakrájame na malé kúsky, osolíme, okoreníme a podusíme. Necháme ju vychladnúť na izbovú teplotu.

Z cesta si postupne odobernáme malé kúsky a vyformujeme guličky v priemere asi 7 cm. Z každej guličky vyvaľkáme placku, ktorú spolovice naplníme časťou náplne. Druhou polovicou placky prekryjeme náplň a na okrajoch cesto zlepíme, aby náplň nevytekala. Takto vytvorené placky opekáme na rozpálenom oleji na panvici. Z každej strany placku opekáme iba pár minút, kým nie je chrumkavá a hnedá.

Na koniec si ešte k plackám pripravíme dip. Do jogurtu nakrájame koriander na malé kúsky, pridáme soľ, sladkú papriku a cesnak (buď sušený alebo čerstvý).

Bolani má veľa rôznych podôb, náplň, aj dip môžu byť v podstate akékoľvek, je to len na vašej kreativite a chutiach. My sme vám predstavili recept, ktorý sme si pripravili s Rohlim. Dobrú chuť!