​A ak viete o talentovanom rómskom dieťati, ktoré by potrebovalo našu pomoc, prosím kontaktujte nás na: divemaky@divemaky.sk.

Divé máčiky počas Bašavelu

Radi by sme Vám, darcom, priateľom Divých makov srdečne poďakovali za Vaše dobré srdcia. Po Bašaveli v tržnici, po niekoľkých článkoch v novinách sa nám podarila úžasná vec- takmer všetky naše deti si našli svojich darcov= ochrancov, ktorí sú nielen zapálení pre myšlienku Divých makov, ale aj pre deti samotné. Vždy je to úžasný pocit, keď sa nám ozve osoba, ktorá by si rada „adoptovala" naše dieťa, prípadne poskytla inú pomoc v podobe financovania, darovania hudobného nástroja. Dopriali by sme každému jednému z Vás, aby bol s nami v kancelárii pri takýchto telefonátoch, lebo to neskutočne naštartuje deň a ten pocit, že naša práca má význam a ľudia to vidia je neopísateľný.

mimoriadne talentovaný violončelista Daniel

Šanca pre talentované rómske deti
Chýba ešte 5 025 €

Šanca pre talentované rómske deti

Divé maky

Veríme, že všetky deti by mali mať prístup k vzdelaniu, pretože práve vedomosti im dávajú možnosť zmeniť svoju budúcnosť.

Presne takéto pocity sme mávali každý týždeň po Bašaveli. Ľudia sa nám ozývali a nám ubúdali deti bez darcov. Mali sme niekoľko dojímavých prípadov, keď sme vedeli ako veľmi im tento dar zmení život. Napríklad Danielovi, ktorý je mimoriadne talentovaný violončelista a pochádza z veľmi srdečnej, no sociálne slabšej rodiny sa ozvala darkyňa, ktorá mu nielenže uhradila celoročné výdavky na štúdium ZŠ a ZUŠ, ale aj pomohla rodine začať sporiť na majstrovské violončelo. O to viac sme boli vďační, že sme my sami Daniela videli cvičiť niekoľko hodín denne počas Letnej akadémie. No a takýchto príbehov sme počas 2 mesiacov narátali 11. Neuveriteľné číslo, že? A to všetko vďaka Vám. Vďaka Vaším finančným príspevkom cez Dobrú krajinu, vďaka tomu, že ste prišli na Bašavel, vďaka tomu, že veríte nášmu programu. Vy ste týmto „spôsobili" 2 veci:

1. deťom, ktoré už máme vieme pomáhať na vyššej úrovni. Napríklad našej Bohdanke, ktorej darkyňa jej uhradila celoročné náklady na štúdium spevu a violončela, vieme začať šetriť na samotné violončelo, ktoré bude pri štúdiu na Konzervatóriu nevyhnutnosťou.

2. vieme prijímať do štipendijného programu ďalšie deti, ktoré majú hudobný/tanečný/výtvarný/študijný či iný talent a pomoc od nás ich naštartuje v ceste za lepšou budúcnosťou.

Radi by sme Vás preto poprosili, ak máte čo i len euro nazvyš pomôžte nám našetriť Bohdanke na violončelo alebo úžasnému Jarkovi na klarinet. Každé jedno eurko ich približuje k lepšej budúcnosti :)

Bohdanka: http://kamosizwebu.sk/vkvyzvy/2738,

Jarko: http://kamosizwebu.sk/vkvyzvy/2744


A ak viete o talentovanom rómskom dieťati, ktoré by potrebovalo našu pomoc, prosím kontaktujte nás na: divemaky@divemaky.sk. Boli by sme veľmi radi, keby sme vedeli pomôcť čo najväčšiemu počtu detí. My v Divých makoch totiž chceme stierať rozdiely medzi Rómami a neRómami. Chceme, aby sme si všetci odovzdávali len to najlepšie z našej kultúry a aby sme jeden k druhému vzhliadali s rešpektom a obdivom a veríme, že práve na Slovensku je potrebné tvoriť mosty porozumenia.

Tak snáď čoskoro bude príspevok o tom, koľko nových detí sme prijali a očaríme Vás ich talentami a životnými príbehmi .

Do skorého videnia :)

Vaše Divé maky