Dobrá krajina sa spojila so Sashe.sk - portálom, na ktorom predávajú ručne robené veci šikovní dizajnéri, remeselníci a výrobcovia, aby vznikol Dobrý obchod. Aha:

Počas predvianočného obdobia sa bude na DobraKrajina.sk aj na SAShE.sk diať niečo nové.

Dobrá krajina
Chýba ešte 17 000 €

Dobrá krajina

Nadácia Pontis

Dobrá krajina je darcovská platforma, na ktorej nájdete vyše 50 skvelých overených projektov a tisíce ochotných ľudí podporiť pozitívnu zmenu okolo nás. Aj vy môžete niečo zmeniť. Vyberte si projekt a tvorte s nami lepšiu, vzdelanejšiu, vnímavejšiu a transparentnejšiu krajinu.

Dobrý obchod je priestor pre neziskovky z Dobrej krajiny, kde môžu ponúknuť svoje (alebo darované) ručne vyrobené predmety a získať tak finančné príspevky od ľudí na svoje projekty.

V ponuke Dobrého obchodu sa budú vždy nachádzať veci, ktoré boli buď vyrobené v chránenej dielni neziskovej organizácie, alebo boli venované donorom z radov autorov SAShE.sk.


Ako funguje Dobrý obchod?

V Dobrom obchode nakupujete takmer rovnako, ako v inej galérii na SAShE.sk. Rozdielom je, že kúpou vecičky z Dobrého obchodu prispievate vami vybranej organizácii a to plnou sumou ceny výrobku, keďže tento predaj je oslobodený od provízneho systému SAShE.sk.

Vaše peniaze za vecičku z Dobrého obchodu putujú na zbierkový účet Dobrej krajiny, ktorá ich pripíše na kontá jednotlivých neziskoviek a ich projektov.

Vaše príspevky sa navyše zobrazujú priamo na stránke Dobrej krajiny. Na podstránke konkrétneho projektu, ktorému ste prispeli nájdete v záložku Darcovia a v nej bude uvedené - Dobrí ľudia zo SAShE.sk.


Kto predáva v Dobrom obchode?

V súčasnosti Dobrý obchod štartuje s podporou piatich projektov:

1. Autistické centrum Andreas

Pre podporu ich projektu Bez rodičov pre rodičov ponúkajú v Dobrom obchode vecičky z vlastnej dielne, napríklad vianočné ozdoby, pohľadnice a prekrásne keramické magnetky. Pozrite si ich TU.2. Nezábudka

Pre ich projekt Nezábudka ponúkajú v Dobrom obchode vecičky z vlastnej chránenej dielne, napríklad pohánkové vankúšiky alebo medovkové vrecúška do šatníka. Pozrite si ich TU.3. Plamienok

Pre ich projekt Darujme rodinám stratené slnko ponúkajú vecičky, ktoré dostali od SAShE Donora. Plamienok totiž nemá svoju vlastnú dieľňu a preto potreboval pomoc od Donora. Donorom Plamienku je redakcia SAShE.sk a autor Cherryjanka, ktorí venovali Plamienku 80 kusov balíčkov s prekrásnymi vianočnými orieškami. Pozrite si ich TU.4. Púpava

Pre ich projekt:Pripravme domovákov do života ponúkajú vecičky, ktoré dostali od SAShE Donora. Púpava nemá svoju vlastnú dieľňu a preto potrebovala pomoc od Donora. Donorom Púpavy je autor Lobelia, ktorá venovala 15 kusov inšpiratívnych náhrdelníkov a 15 kusov inšpiratívnych náramkov zo svojej dielne. Pozrite si ich TU.5. Maják

Zariadenie pre hluchoslepých Maják pre projekt Darujme hlucho-slepým farebný život ponúka vecičky, ktoré darovali skvelí predajcovia zo SahE.sk. Desana z obchodíku Details darovala sadu bielych ozdôbok, Martin z obchodíku Wood daroval drevené svietniky a Magdaléna z MilBo vyrobila slávnostné rybky na stromček. Pozrite si ich TU.6. Claudianum

Komunitné rehabilitačné stredisko Claudianum pre projekt Okná do sveta ponúka srdiečka, rôzne tašky a ozdôbky vyrobených mladými ľuďmi s mentálnym postihnutím počas ergoterapií. Pozrite si ich TU.


Za tento obchod srdečne ďakujeme srdečne Sashe.sk a pozývame vás na dobré nákupy: