Jún je tradične mesiacom, na ktorý sa deti veľmi tešia. Končí sa školský rok, so školou chodia na rôzne výlety. Na začiatku mesiaca je tu dokonca aj deň detí, na oslavu ktorého sa koná veľa rôznych akcií po celom meste. Okrem detských aktivít sa začiatkom júna už tradične koná aj Naše mesto, ktoré prepája firmy, samosprávy a mimovládny sektor. Občianske združenie Ulita vždy rado príjme ponuku na takúto pomoc zo strany dobrovoľníkov, a inak tomu nebolo ani tento rok.

V rámci Nášho mesta sme v piatok 8.6. na Kopčanoch pripravili program rozdelený na dve časti. Dopoludnia nám prišli pomôcť pracovníci z prvej organizácie, ktorí sa s vervou pustili do práce. Rozdelili sa na dve skupinky a každá z nich si zobrala sa starosti upratanie jedného ihriska.

Vyjdime z Ulity
Chýba ešte 1 677 €

Vyjdime z Ulity

Ulita

Sídlisko Kopčany je trochu zabudnutou časťou Petržalky. Žije tu kopec detí a mladých ľudí, ktorí často nemajú kde zmysluplne tráviť voľný čas. Preto je tu už 15 rokov Komunitné centrum Kopčany, ktoré im poskytuje širokú ponuku aktivít a tiež podporu v náročných životných situáciách.

Po tom, ako sme sa s týmito ľuďmi rozlúčili spoločným obedom, k nám na Kopčany zavítala nová várka čerstvých dobrovoľníkov. Títo nám prišli pomôcť s prípravou programu pre deti počas hrového popoludnia. Spoločne sme vymysleli 10 rôznych stanovíšť, pri ktorých deti čakali športové, logické a iné zábavné úlohy. Na každom stanovišti si deti po splnení úlohy vyzdvihli podpis a v cieli za desať podpisov získali krásny odznak podľa vlastného výberu.

Keď všetky deti dosúťažili, na konci nás ešte čakalo milé prekvapenie v podobe dvoch vystúpení. Najprv nám dve dievčatká zatancovali energický tanec, ktorý nenechal kľudným nejedného diváka- postupne sa k tancu pridalo viac ľudí. Úplne na záver nám ešte svoje umenie predviedlo dievčatko, ktoré je veľkým boxerským talentom.

Na ďalší deň, v sobotu 9.6., sme sa spolu so 14 deťmi a mladými ľuďmi vybrali na Olympiádu nízkoprahov, ktorú už tradične organizuje Úsmev ako dar. Naše deti súťažili s ďalšími deťmi, ktoré navštevujú Mládež ulice, Mixklub, či Fortunu. Boli tam rôzne disciplíny, od bicyklovania, cez skok do diaľky, štafetový beh, až po vybíjanú, či futbal. Deti z Kopčian sa zúčastnili všetkých súťaží a nedali sa zahanbiť. Super sa im darilo vo všetkých z nich! Musíme však uznať, že na to, aby sme hrali futbal tak, ako chalani z Mixklubu, musíme ešte zopár rokov trénovať :)

Minulý víkend bol teda celkom náročný, ale zároveň bol plný dobrej nálady a zábavy. Veríme, že si ho užili ako obyvatelia sídliska Kopčany, tak aj dobrovoľníci, bez ktorých by toto všetko nebolo možné zrealizovať. Ďakujeme všetkým zúčastneným, Nadácii Pontis za organizáciu akcie Naše mesto a Úsmevu ako dar za organizáciu Olympiády nízkoprahov.