Ako lepšie stráviť nedeľné popoludnie než ako osláviť krásny detský deň s výnimočnými deťmi? Aj tento rok sme boli veľmi radi, že sme sa mohli zúčastniť osláv Medzinárodného dňa detí organizovaného Nadáciou Televízie Markíza. Opäť s nami spolupracoval náš úžasný lektor Lacko Cmorej (známy aj z tanečnej skupiny CreDance) a naše deti, vlastne skôr už dospeláci, Zuzka Šimčíková a Igor Hunka, ktorí pre divákov pripravili tanečné vystúpenie a workshop.

Je skvelý pocit, keď sa všetka naša snaha v Divých makoch odzrkadlí v takých úžasných deťoch ako Igor a Zuzka

Igor, Lacko a Zuzka predviedli rómske tancePočasie bolo fantastické, v stánkoch ponúkali nanuky, šišky, guláš a všade naokolo bolo plno detí a rodičov, ktorí sledovali program. O 15:00 prišli na pódium naši tanečníci a ako to už pri cigánskych tancoch býva, aj tu sa ľudia začali pristavovať, tlieskať a tí najmenší aj tancovali- niekedy do rytmu a niekedy trocha mimo:) Mali veľký úspech a boli sme veľmi radi, že práve Zuzka a Igor sú „deti" Divých makov.

Šanca pre talentované rómske deti
Chýba ešte 5 025 €

Šanca pre talentované rómske deti

Divé maky

Veríme, že všetky deti by mali mať prístup k vzdelaniu, pretože práve vedomosti im dávajú možnosť zmeniť svoju budúcnosť.

Po tanečnom čísle Lacko vyzval všetky detská z hľadiska, aby sa zapojili do tanečného workshopu, kde sa mali naučiť základné kroky a nacvičiť si krátky tanec. Pódium sa zaplavilo malými nadšencami a pod vedením „divomačieho tímu" sa nachvíľu stali malými rómskymi tanečníkmi, ktorí sa zabávali a s nadšením predviedli krátku zostavu:)

Sme úprimne radi, že sme mohli na detských tvárach vyčarovať smiech, radosť a veríme, že aj dospelí sa zabavili a oddýchli si.

Tešíme sa, že sme mohli byť súčasťou tohto programu a prajeme všetkým deťom sveta krásny, hravý Medzinárodný deň detí :)

Vaše Divé Maky :)