Milé darkyne, milí darcovia, obyvatelia, návštevníčky a návštevníci Dobrej krajiny, Divadlo bez domova Vás srdečne pozýva na 13. ročník medzinárodného festivalu bezdomoveckých divadiel ERROR 2019. Festival sa uskutoční 29. a 30. novembra 2019 v Pisztoryho paláci na Štefánikovej 25 v Bratislave. Predstavia sa divadlá z krajín V4.

13. ročník jediného medzinárodného festivalu bezdomoveckých divadiel v Európe – ERROR 2019

V dňoch 29. a 30. novembra 2019 sa v Pisztoryho paláci na Štefánikovej 25 v Bratislave uskutoční 13. ročník medzinárodného festivalu bezdomoveckých divadiel ERROR 2019. Počas dvoch dní sa verejnosti predstavia divadlá z krajín V4.

Divadlo bez domova
Chýba ešte 1 865,56 €

Divadlo bez domova

Divadlo bez domova

Ľudia bez domova, ľudia s ťažkým zdravotným postihnutím a iní ľudia na "okraji" hrajú divadlo. V divadle ponúkajú svoje umenie divákom a zároveň pomáhajú svojim kolegyniam. Vašich 10 eur umožní 1 hercovi/herečke v našom divadle odohrať 1 divadelné predstavenie.

Program

Piatok – 29. 11. 2019

Festival už tradične otvorí české tanečné divadlo Amnesiatheatre s predstavením Iba jednu noc. Hneď po ňom nasleduje jediné LGBT divadlo na Slovensku divadlo Nomantinels, ktoré nám v inscenácii Príbeh geja, príbeh lesby na základe mozaiky príbehov rôznych gejov a lesieb priblíži fázy ich života, vnútorný coming out a ich prežívanie s akcentom na slovenskú spoločnosť. Večer bude patriť Divadlu bez domova s inscenovaným čítaním Čisté zviera, ktoré na javisko prinesie vnútorné konflikty žien vyplývajúce zo starnutia.

Sobota – 30. 11. 2019

Doobeda si ľudia z oblasti umenia a sociálnych aktivít vymenia svoje skúsenosti na medzinárodnej Konferencii. Divadelné popoludnie odštartuje ženské bezdomovecké divadlo Co čumíš? s divadelnou reportážou Tentokrát z azylu. Päť žien nás nechá nahliadnúť do tajomstiev azylového domu a jeho obyvateliek, ktoré nie sú z cukru. Pohybovo-žonglérsku báseň ZaCirkus o ustavičnom hľadaní slobody, chaosu a harmónie nám predstaví české zoskupenie Pouličnický cirkus Naděje, v ktorom účinkuje mládež ohrozená bezdomovectvom a sociálnym vylúčením. O tom, že tanec naozaj nemá hranice, nás presvedčí slovenské duo J&G s vystúpením Kráska a zviera. České pohybové divadlo DOKOLA dance obecenstvu prinesie autorské tanečné predstavenie dvoch tanečníc a jedného vozíka Hore-dole. Na otázku, či sa medicína dokáže vyrovnať s hlúpou ľudskou tvrdohlavosťou, sa pokúsi nájsť odpoveď maďarské bezdomovecké divadlo AHA v predstavení Akoby sa to stalo dnes. Sociálne divadlo Hopi Hope odohrá bábkové predstavenie Zvonár z Dómu svätej Alžbety. Vo voľne preloženom príbehu známeho románu V. Huga zasadenom do košických reálií účinkujú herci a herečky s Downovým syndrómom. Hviezdou sobotňajšieho večera bude ako obvykle české divadlo Rozkoš, v ktorom hrajú ľudia pracujúci v sexbiznise a ľudia bez domova. Tragikomédia s prvkami hororu Stařeny nám porozpráva o tom, čo sa s nami môže stať v blízkej budúcnosti, keď mladosť zvíťazí nad starobou, ktorá bude nepotrebná, na obtiaž, odsúdená k likvidácii.

Medzinárodný festival bezdomoveckých divadiel ERROR je jediný festival v Európe zameraný na divadlá, v ktorých hrajú ľudia bez domova a inak sociálne vylúčení či znevýhodnení ľudia. Vytvára priestor, kde môžu divadelné zoskupenia pracujúce s marginalizovanými skupinami obyvateľstva prezentovať širokej verejnosti originálne divadelné predstavenia. Zviditeľňuje sociálne témy, pomáha potláčať stereotypy a predsudky, ktoré voči ľuďom bez domova a inak vylúčeným osobám existujú, a pomáha pri ich resocializačnom procese a inklúzii.

Prehľadné aj podrobnejšie informácie o festivale nájdete na: www.divadlobezdomova.sk alebo na Facebooku: www.facebook.com/events/273351323603329

Festival sa uskutoční pod záštitou starostky mestskej časti Bratislava-Staré mesto Zuzany Aufrichtovej.

Hlavný partner festivalu ERROR 2019: Medzinárodný vyšehradský fond.

Ďalší podporovatelia festivalu ERROR 2019: Bratislavský samosprávny kraj, Bratislava-Staré Mesto, Bratislava – hlavné mesto SR, Erasmus+, Nota bene, Drift Advertising, INY DESIGN.


Ak sa Vám naša činnosť, festival či ďalšie aktivity páčia, podporiť nás môžete aj prostredníctvom Dobrej krajiny. Aj vďaka Vašim darom môže každý z našich hercov a každá z našich herečiek dostať odmenu 10 eur za každé odohrané predstavenie.
https://www.dobrakrajina.sk/sk/projekt/divadlo-bez-domova