Deti z vysídlených rodín prežili dva týždne plné športových a umeleckých aktivít a exkurzií v Užhorode a jeho blízkom okolí.

Deti z vysídlených rodín, ktoré našli útočisko pred ozbrojeným konfliktom na východe Ukrajiny v Užhorode a jeho okolí, prežili dva týždne plné športových a umeleckých aktivít a exkurzií v meste a jeho blízkom okolí. Aby svojim rodičom, priateľom a sponzorom tábora ukázali, čo sa naučili, zorganizovali v závere tábora malé vystúpenie, po ktorom nasledovala detská párty. Mali sme šancu byť pri tom a to najsilnejšie, čo sme si okrem zážitkov z ich vystúpení odniesli, boli slová ich rodičov a lektorov o tom, že sa každý deň do tábora nesmierne tešili a boli by najradšej, keby tábor pokračoval ďalej.

Už v pondelok 11.júla 2016 začína druhý turnus tábora, tentoraz bude mať skôr športový charakter a bude určený tínedžerom. Aj vďaka Vašej pomoci ďalších 15 detí prežije plné a radostné dni so svojimi priateľmi. Ak chcete mať každý deň informáciu o tom, čo deti v tábore zažili, kliknite si na facebookovú stránku Sunny Smile - nájdete tam množstvo aktuálnych fotografií.

Susedská pomoc Ukrajine
Chýba ešte 9 885,76 €

Susedská pomoc Ukrajine

Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar (Susedská pomoc Ukrajine)

Odchádzali narýchlo, zachraňujúc si životy pred streľbou a ohrozením. Zanechali všetko a utekali smerom na západ, do bezpečnejších regiónov. Už dva roky žijú v provizóriu, ďaleko od svojich domovov. Pomôžme ukrajinským utečencom.

Ďakujeme za Vašu podporu!

Úsmev ako dar

Foto: Dávid Hanko