14. marec sa slávi aj ako Deň vzdelávania sa o motýľoch. A práve v tento deň, vám chceme oznámiť naše farebné novinky.

V dnešný deň by sme chceli upriamiť pozornosť na motýle. Ide o užitočný hmyz, ktorý je rovnako ako včely, výrazne ohrozený súčasnými zmenami klímy, intenzívnym poľnohospodárstvom a jeho chemizáciou. Dnes im preto venujte pár minút z vášho dňa a nájdite vo svojej knižnici knižku o motýľoch a naučte sa pár druhov, alebo si pozrite video na internete, napríklad o ich životnom cykle.

A aby sme vás ešte viac pozitívne naladili, prinášame čerstvú novinku. Najväčšie novinky viete vždy ako prví, ak čítate naše blogy na Dobrej krajine. A dnes by sme vám ako prvým chceli predstaviť náš projekt Motýlieho domu. V ňom budeme chovať domáce druhy motýľov, hlavne babôčkovitých. Do Motýlieho domu budete môcť vojsť a sledovať krásu motýľov v ich rôznych štádiách. Dospelé jedince budú vypúšťané do krajiny a tak budú podporovať biodiverzitu územia. K nemu samozrejme bude aj zážitkovo-bádateľský program pre školy, ale aj verejnosť. A práve teraz, keď si pripomíname tento deň, sme sa dozvedeli aj skvelú správu. Na časť projektu už máme prvé peniaze zo Zeleného vzdelávacieho fondu.

Včelia kRAJina
Chýba ešte 3 000 €

Včelia kRAJina

kRaj

Vo Včelom kRaji vieme o včelách VČELYčo a s veľkou radosťou sa o naše vedomosti delíme s ostatnými. Pomôžte aj vy s budovaním prvej vzdelávacej včelnice a environmentálneho centra venovaného opeľovačom.

A aby sme nezostali len pri slovách, prinášame aj obrázok:

Za pretavenie našich myšlienok ďakujeme štúdiu MILS s ktorým budeme na tomto projekte (a verím, že aj ďalších) spolupracovať.


Ak sa vám naše aktivity páčia, zvážte aj formu pravidelnej podpory. Okrem priamej podpory cez Dobrú krajinu, môžete naše aktivity podporiť aj formou darovania 2 percent zo zaplatenej dane. Ďakujeme.