Práve prebiehajúce obdobie je bohaté na udalosti. Sotva vyperieme pomôcky z jednej akcie, už pripravujeme druhú. Dnes vám priblížime Deň nepočujúcich detí. A čoskoro môžete čakať správu z rodičovskej víkendovky. Jaj, tešíme sa.

Je už veľmi peknou tradíciou, že na Deň detí privítajú žiaci a pedagógovia ZŠI Drotárska u seba v škole a na školskom dvore kamarátov. Malých aj veľkých. Nepočujúcich aj počujúcich.
Aby si všetci spolu mohli zasúťažiť v rôznych disciplínach - od pretekov kolobežiek, cez hod na cieľ, až po výskok na trampolíne, či rýchlosť na šmykľavke. Aj klauni boli viac veselí než strašidelní.

Nepočujúce dieťa - pomôžme rodičom rozumieť svojim deťom
Chýba ešte 6 478,05 €

Nepočujúce dieťa - pomôžme rodičom rozumieť svojim deťom

NepocujuceDieta.sk

Pre nepočujúce deti je v stávke veľa - ak nikdy nepočuli, bude pre ne skoro nemožné vedieť hovoriť či čítať s porozumením. Celý počujúci svet im ostane zatvorený. Nemusí to tak byť. Pomôžme ich rodičom, aby s nimi vedeli komunikovať a pomôcť im včas.Poklad našli deti celkom rýchlo, postarali sa o poníka a ten ich zase povozil. Bolo veselo.Na tvorivých dielničkách si deti vyfarbili ruku s posunkom "I love you". Takže to najdôležitejšie si budú odteraz všetci zúčastnení rozumieť :)


Pre nás v OZ Nepočujúce Dieťa bol tento deň výnimočný. Okrem už stabilných pomocníčok nám prvýkrát s programom pre deti pomáhali nové dobrovoľníčky.


Tešíme sa z pozitívnych spätných väzieb.

Katka mala na začiatku menšie obavy: "...keďže som s nepočujúcimi deťmi nikdy predtým nepracovala, ale bolo to veľmi milé, deti aj pani učiteľky boli zlaté a užila som si to naplno."

Henka ocenila aké boli deti úžasné, milé a pomáhali si navzájom. "Keď som nevedela niečo posunkovať, vždy mi iné dieťa pomohlo aj pani učiteľka a pani riaditeľka mali úžasný prístup a celkovo v tej škole bola veľmi dobrá atmosféra."

Lucka sa podieľala na hľadaní pokladu: "Deti sa nadšene zapájali do aktivity, hľadali mince ukryté v tráve. Veľmi dobre som sa s nimi cítila, aj v učiteľskom kolektíve a už teraz sa teším na ďalšie akcie."


A ako to vidí Miška, ktorá je s nami a pomáha už dlhšie?

"Vždy, keď zistím, že sa zúčastním akcie, ktorá sa týka nepočujúcich detí a ich kamarátov, zaplavia ma iba pozitívne emócie. Nie len z toho dôvodu, že pomáham ako dobrovoľníčka OZ Nepočujúce Dieťa. Opäť uvidím deti s ich krásnym "tichým" úsmevom, ale aj tú ich energiu, ktorá ich nikdy neopustí a v mojich očiach sú väčší bojovníci ako som ja sama. Je to niečo, čo veľa ľudí nezažije a nemôže vidieť. Som za túto možnosť nesmierne vďačná. Okrem detí sa veľmi teším na ľudí, ktorých som mohla spoznať skrz všetky akcie a stretnutia. Napĺňajú ma pokojom, radosťou, štastím a toľkými úsmevmi, ktoré ma nabijajú energiu do ďalších dní. MDD na Drotárskej je pre mňa vždy krásnym zážitkom a je tam cítiť taký ten "feeling" ako keby ste boli doma a vedeli ste, že ste v bezpečí. Som vďačná, že som sa mohla na ňom zúčastniť a opäť spoznať nových ľudí, stretnúť tých, ktorých som dlho nevidela a samozrejme sa aj pofotiť čo by nemalo nikde chýbať. :)"

Vďaka dievčatá :)

Ďakujeme, Drotárska: za krásne prostredie, váš drive a ústretovosť. Ďakujeme aj deťom, že prijali kamarátov zvonku.

Ďakujeme Bratislavskému samosprávnemu kraju za podporu tohto podujatia.


Čauteeee zase nabudúce :))

Za tím OZ NepočujúceDieťa zdraví Lubka s Maťkom a kamošmi