Materinská láska mamy zdravotne ťažko postihnutého dieťaťa vyžaduje obrovskú vnútornú silu, nekonečnú trpezlivosť, more času, obetovanie svojich kariérnych snov, a keď je to potrebné, obetovanie svojho zdravia. S neistou perspektívou do budúcnosti, bez istôt, že sa raz dieťaťu podarí osamostatniť a postarať o seba. Sú to matky, ktoré skúšajú každú terapiu, keď vidia, že to dieťaťu pomáha. Sú to matky, ktoré x-krát v noci vstanú, aby dieťa polohovali, odsali, podali liek, neustále sledovali zdravotný stav dieťaťa. Mamy, ktoré svoje dieťa, ktoré sa ani na sekundu nezastaví, miliónty-krát trpezlivo jemne napomenú a pripomenú, ako ho ľúbia, aj keď sú fyzicky na dne. Každodenný strach, že sa čosi zhorší a čo príde v budúcnosti. Mamy, ktoré sú najšťastnejšie, keď sa ich dieťa naučí dohovoriť slabikami a rozumejú si. Mamy, ktoré veľakrát denne dvíhajú bezvládne dospelé telo svojho dieťaťa, aby bolo v čistom.

Niektoré mamy sú osudom „obdarené“ dvoma deťmi so špeciálnymi potrebami. Napriek tomu svoje deti milujú a vzdať sa ich nemienia. Pre bežného človeka nepochopiteľné, príliš náročné, príliš zložité, príliš..? Pre každého z nás môže byť takáto matka vzorom. Preto sme aj v Nezábudke vzdali hold materinskej láske mám našich členov. Aby aspoň jeden deň v roku im niekto pripomenul, aké sú dôležité, aké sú silné a odvážne. S láskou sa každý deň stavajú tvárou tvár ťažkostiam ich bežného života. Koľkí z nás nájdu v sebe toľkú silu?

Nezábudka
Chýba ešte 5 567,79 €

Nezábudka

Nezábudka

Život rodiny s ťažko zdravotne znevýhodneným dieťaťom je náročný a silno ohraničený špeciálnymi potrebami dieťaťa. Pomôžte nám dopriať dostatok času špeciálnemu vzdelávaniu, zlepšiť zdravotný stav rehabilitáciou a naplniť život týchto detí a mladých radosťou. Vašich 10 Eur umožní 1 dieťaťu 2 špeciálne terapie za deň.

S našimi deťmi, malými, veľkými, aj dospelými sme dlho pripravovali pekný program s básňami, piesňami, tancom, aj krátkou rozprávkou. Trpezlivo sme pripravovali malý darček pre mamy. Nebol to program dokonalý, ako my v Nezábudke nie sme dokonalí. Vďačnosť a láska dieťaťa so špeciálnymi potrebami však vie vyvážiť všetky nedokonalosti sveta a svojím spôsobom vie mame povedať : „Ľúbim Ťa a ďakujem.“ Rozprávka o repe v Nezábudke, Oliver recituje ku Dňu Matiek

Pre nezainteresovaného je účasť na našom dni matiek veľmi emotívnym a intenzívnym zážitkom. Náš program si prišla pozrieť aj pani Alena Scheller s kolegynkou z Bramacu, ktorá nás podporuje osobne cez Dobrú Krajinu, aj ako zástupca tejto firmy. Veľmi si vážime ich účasť. Pri tejto príležitosti nám pán Matyšák venoval každému klientovi fľašku hroznového muštu a pani Pečivová upiekla pre každého krásny ovocný cupcake- mafinku.

Milí čitatelia, prajeme Vám krásne dni a pri každej životnej prekážke si spomeňte na tieto odvážne a silné ženy. Nech aj Vám dodajú odvahu do života a dôveru vo vlastné schopnosti. Stačí si veriť a dokážeme nemožné. My v Nezábudke sme tu aj na to, aby naše mamy tú silu a odvahu a vnútorný pokoj nestrácali.