Na Deň matiek nezabúdame ani na tie včelie. Kto iný, by mal sláviť prácu, ak nie včela? No a okrem týchto sviatkov, majú už dva roky aj svoj vlastný.

A ten je práve dnes. 20.máj, je Svetový deň včiel. My sme ho samozrejme strávili so včelami. Posledné týždne sme pri nich každý deň, no teraz sme mali aj vzácnych hostí.
Dva dni pred Dňom včiel, sme tu mali 9 budúcich včelárov a včeláriek. Konal sa totiž 3.kurz našej, už piatej, sezóny včelárskych kurzov. Sme veľmi radi, že odchádzali ľudia, z ktorých budú dobrí včelári.

No a dnes tu bola škola zo Zvolena. S ňou sme strávili skoro celý deň a sme radi, že odchádzalo ďalších 22 priateľov včiel. A už zajtra prídu ďalší, a ďalší...

Včelia kRAJina
Chýba ešte 2 614,6 €

Včelia kRAJina

kRaj

Vo Včelom kRaji vieme o včelách VČELYčo a s veľkou radosťou sa o naše vedomosti delíme s ostatnými. Pomôžte aj vy s budovaním prvej vzdelávacej včelnice a environmentálneho centra venovaného opeľovačom.

Tento deň treba zakončiť aj nejakou špeciálnou správou. Musíme sa pochváliť ďalším úspechom, o ktorom viete ako prví. Získali sme podporu z finančnej pomoci Islandu, Lichtenštajnska a Nórska na vytvorenie dielne - sociálneho podniku, kde budú zapojené do výroby zraniteľné skupiny z miestnej komunity.

Všetko dobré všetkým včelám, či už medonosným, alebo samotárskym prajeme :)