Dávid Turčáni z Včelieho kRaja vie o včelách VČELYčo. Nenechajte si ujsť ďalší zo série Vianočných miniportrétov z Dobrej krajiny.

Projekt Včelí kRaj vznikol v roku 2013 a je založený na vyše 60-ročnej tradícii včelárenia v rodine Turčániovcov. Dávid, ako tretia generácia včelárov v rodine, spolu s priateľkou Soňou, vytvorili vzdelávaciu včelnicu v Liešnici pri Kokave nad Rimavicou.

Aká je vaša predstava dokonalého šťastia?

Včelia kRAJina
Chýba ešte 2 614,6 €

Včelia kRAJina

kRaj

Vo Včelom kRaji vieme o včelách VČELYčo a s veľkou radosťou sa o naše vedomosti delíme s ostatnými. Pomôžte aj vy s budovaním prvej vzdelávacej včelnice a environmentálneho centra venovaného opeľovačom.

Tá sa výrazne zmenila tento rok. Šťastím boli pre mňa, pre nás, spoločné chvíle so Soňou. Priateľkou aj kolegyňou. Tešili sme sa voľným chvíľam, rovnako aj úspechom vo Včelom kRaji. Tento rok sa to zmenilo. Do našej rodiny prišla Terezka. A tak sa ja, ja a ty, zmenilo na my. To mňa/nás robí šťastnými.

Čoho sa najviac bojíte?

Že prestaneme snívať. Ako osoby a aj ako spoločnosť.

Čím ste chceli byť ako dieťa?

Entomológ.

Kto je pre vás hrdina?

Ten/tá čo ide za svojim snom.

Aká je podľa vás najviac preceňovaná vlastnosť?

Multitasking.

Čo je to najcennejšie, čo máte?

Moje zdravie, zdravie rodiny a zdravie priateľov.

Čo vám dáva každé ráno chuť vstať z postele a ísť do práce, do života?

Nové inšpirácie a plány.

VIANOČNÝ BONUS: Čo by ste vložili do troch orieškov, aby bol náš svet a život krajším?

Záujem o suseda/komunitu, záujem o svojich blízkych a záujem o seba - čas na seba.

Pomôžte budovať prvú vzdelávaciu včelnicu!

Náš projekt zážitkovou formou vzdeláva verejnosť o význame včiel a opeľovačov, poukazujeme na krehké vzťahy v prírode na ktorých sme závislí. V tichej a ekologicky čistej doline Liešnica pri Kokave nad Rimavicou budujeme vzdelávaciu včelnicu a environmentálne centrum, kde môžete nahliadnuť na fascinujúci svet opeľovačov zblízka. Vytvárame priateľov včiel, čmeliakov, motýľov a včiel samotárok.