Našou úlohou nie je, aby sme učili deti, ako čeliť krutému a nemilosrdnému svetu. Našou úlohou je vychovať deti, ktoré svet urobia menej krutým a viac láskavým. (L.R.Knost)

"Chcela by som ísť von!" zahlásila naša najmladšia Andrejka.

Spoločne s kolegom sme rozmýšľali, kde by sme tak mohli stráviť túto krásnu nedeľu a využiť tak slnečné počasie, prvých jarných dní. Vedeli sme, že by to malo byť niekde v prírode.

Naordinujme hru deťom bez lásky
Chýba ešte 2 281,68 €

Naordinujme hru deťom bez lásky

Centrum Slniečko

Deti, ktoré sa stali svedkami násilia, alebo boli obeťou, často nedokážu svoje zážitky komunikovať. Cez kreslenie, stavebnice, či rôzne hry a terapie prerozprávajú svoj príbeh, aby im dospelí rozumeli. Pomôžte Centru Slniečko liečiť detské duše.

"Poďme si opekať na Pyramídu na Zobore." Navrhol kolega. Túra krásnym Tribečským pohorím je obľúbenou destináciou ľudí z Nitry a širokého okolia. Výnimkou nebola ani táto nedeľa.

"Stavím sa, že dnes je tu viac ľudí ako na námestí v meste." Povedala pani, ktorá prešla okolo nás. Ticho sme súhlasili. Nám to však neprekážalo, v lese sa počet ľudí postupne zmenšoval. Najviac ľudí bolo na začiatku a potom zase hore v okolí Nitrianskej Pyramídy. Niektoré naše deti boli na takejto túre vôbec prvý krát. Majú však našu pochvalu, pretože hodinu a pol sme kráčali a zaobišlo sa to bez nejakých veľkých sťažností. Dokonca aj naša najmladšia Andrejka bola statočná, na koníka, alebo ako ona vraví, na žirafku sa pýtala len dvakrát.

Cesta bola pre naše deti vyčerpávajúca, ale vaky sme mali prepchaté vodou, špekačkami a kadejakou chutnou zeleninou. Keď sme dorazili hore, neváhali sme ani sekundu a začali sme pripravovať ohník na vymedzenom ohnisku, kde je vždy predpripravené drevo a nejaké tie ražne šikovným pánom starajúcim sa o okolie Pyramídy. Krásne jarné počasie sprevádzala dobrá nálada, spev a výborná chuť upečených špekačiek a chutnej zeleniny. Následne sme sa vybrali preskúmať všetky zákutia okolia Pyramídy, je odtiaľ naozaj perfektný výhľad na Nitru a široké okolie. Nachádza sa tam aj ďalekohľad, ktorý zaujal najmä našu najmenšiu Andrejku, nedočiahla naň. Hneď jej prišla na pomoc jej najstaršia sestra Peťka. Andrejka bola nadšená, kde všade s ďalekohľadom až dovidí. "Ja vidím autá, vidím tam aj ľudí." Zahlásila.

Keď sme sa pokochali veľkolepým výhľadom, bol najvyšší čas ísť opäť dole. Cestu naspäť už všetci zvládli bez najmenších problémov. "Veď dole sa ide omnoho ľahšie ako hore." Povedal Timko.

Nabití pozitívnou energiou sme pripravení na ďalší pracovný a školský týždeň !

Ďakujeme Vám, že aj vďaka vaším príspevkom môžeme našim deťom pripraviť program, ktorý robí ich čas zmysluplný a nahrádza negatívne zážitky, získané v pôvodnom domácom prostredí.