Aj vďaka Vašej podpore ​Iniciatíva Štrngám za zmenu reaguje na nekvalitu právneho štátu a mieru systémovej korupcie u nás.

Iniciatíva Štrngáme za zmenu vznikla najmä preto, že verejná moc nie je u nás vykonávaná tými, komu býva vo voľbách zverená, ale ľuďmi v pozadí.

Iniciatíva vznikla, pretože ani dve desaťročia po Nežnej revolúcii demokracia na Slovensku nefunguje dobre a právny štát na Slovensku zlyháva, súdnictvu nedôveruje až 74 % ľudí, za korupciu nebol nikto z vysokých funkcionárov potrestaní napriek kauzám ako Váhostav, CT-čko, nástenkový tender či tunelovanie Vojenského spravodajstva.

Spoločne pre právny štát
Chýba ešte 1 724,5 €

Spoločne pre právny štát

VIA IURIS

Udalosti posledných dvoch rokov ukazujú, že súdnictvo, prokuratúra a parlament, teda inštitúcie, ktoré by mali ochraňovať spravodlivosť a princípy právneho štátu na Slovensku, ich sami narúšajú. Preto sme pripravili odborné návrhy systémových zmien, ktoré zlepšia fungovanie prokuratúry, ústavného súdu a proces schvaľovania zákonov v parlamente.

Vďaka podpore od individuálnych darcov sme mohli aktívne presadzovať 22 opatrení z oblasti polície, verejnej kontroly prokurátorov, opatrenia na zvýšenie zodpovednosti súdov, sfunkčnenie NKÚ, odkrývanie schránkových firiem a takzvaného prikrmovania politikov. Pred parlamentnými voľbami sa zaviazali svojim podpisom presadzovať tieto riešenia predsedovia strán Most-Híd, Sieť, OĽaNO, Sas, KDH a SMK.

Voľbami 5. marca sa aktivity iniciatívy nekončia. Hneď po parlamentných voľbách a vyhlásení výsledkov budeme tlačiť na to, aby sa v prípade, že niektorá zo strán, ktoré verejný záväzok podpísali, bude zostavovať vládu, naše opatrenia dostali do programového vyhlásenie vlády. Aj vďaka Vašim príspevkom sa budeme môcť naďalej venovať presadzovaniu nami navrhovaných legislatívnych návrhov, ktoré znamenajú obmedzenie moci a obchádzanie pravidiel mocnými a zabezpečenie fungovania zákonov pre všetkých rovnako.

Ďakujeme, že s Vašou podporou môžeme podkračovať ďalej. Držte nám palce.

Tím kampane Štrngáme za zmenu
www.strngamzazmenu.sk
https://www.facebook.com/strngamzazmenu