Dobrú krajinu ste robili ešte lepšou vy všetci. Naše obrovské ĎAKUJEM letí k vám :)

Cez náš projekt ste podporili dostupnejšiu zdravotnú starostlivosť pre deti s poruchou sluchu.
Vďaka vám sme mohli účinnejšie podporiť rodičov, aby vedeli svoje nepočujúce deti rozvíjať a komunikovať spolu.

Ešte naposledy nás máte možnosť podporiť tu -->

Nepočujúce dieťa - pomôžme rodičom rozumieť svojim deťom
Chýba ešte 10 000 €

Nepočujúce dieťa - pomôžme rodičom rozumieť svojim deťom

NepocujuceDieta.sk

Pre nepočujúce deti je v stávke veľa - ak nikdy nepočuli, bude pre ne skoro nemožné vedieť hovoriť či čítať s porozumením. Celý počujúci svet im ostane zatvorený. Nemusí to tak byť. Pomôžme ich rodičom, aby s nimi vedeli komunikovať a pomôcť im včas.


Prvý článok OZ Nepočujúce dieťa na Dobrej krajine pribudol v auguste 2015. Boli sme nadšenci s pár mesiacov existujúcim OZtkom. Odvtedy sme spolu prešli silných 5 rokov. Naše úspechy a rast ale aj prešľapy a ťažké chvíle sa zrkadlia v časovej osi článkov tu, na Dobrej krajine. Na toľkých podujatiach sme stretli inšpiratívnych rodičov nepočujúcich detí a ich priateľky a priateľov aj mnohých z Vás, podporovateľky a podporovateľov!

Dostali sme neuveriteľne veľa povzbudenia, podpory, trpezlivosti, ale aj úplne konkrétnej pomoci v hodine dvanástej od úžasných žien z tímu "DKčka". Ďakujeme, že ste nám ukazovali, ako to ide. Stáli ste pri nás počas veľkej zbierky na dovybavenie Audiocentra na Kramároch. Vďaka - Anka Podlesná, Janka Desiatniková, Veronika Sedláčková, Marek Chalány, Veronika Kočišová a všetci Pontisáci, prirástli ste nám k srdciam.

Lubka spomína na zásadný míľnik našej práce:

"Vtedy pri nás stála Anka Podlesná, ktorá celú zbierku na Audiocentrum Kramáre pomohla zastrešiť a pomohli ste nám, vy pontisáci, aj s komunikáciou. Toto si nesmierne vážime! Pre mňa nepredstaviteľné - vyzbierať 20 000€ na prístrojové vybavenie sa aj vďaka vašej podpore - a následnej štedrej podpore darcov - stalo skutočnosťou. Spoločne ste mi dodali nádej, že sa to predsa musí dať nejak vymyslieť…"

Táto veľká zbierka, spolu so všetkými ostatnými v prvom rade ukázala, že to DOBRÍ ĽUDIA tvoria Dobrú krajinu.

Veľká vďaka všetkým vám. Dnes majú deti s poruchou sluchu ľahší prístup k vyšetreniam, ich rodičia majú viac informácií, ako svoje deti rozvíjať a majú možnosť sa poradiť s akoukoľvek otázkou. Každý záujem o našu činnosť, o deti s poruchou sluchu, každý dar s úctou a rešpektom pretvárame na podporu rodičov nepočujúcich detí. Zaväzuje nás.


Vyrástli sme z detských koncoviek - ako sa u náš "ušiačikov" hovorí… Je rad na nás, postaviť sa na vlastné. Našu prácu práve v týchto náročných časoch veľmi podporí váš finančný dar. Odteraz nás môžete podporiť cez darujme.sk.

Podporte teraz finančným darom poradenstvo rodičom detí s poruchou sluchu.

Darujme im spolu zvuk na konci tunela.

Za každých vašich 15€ dokážeme previesť jedného rodiča križovatkou cesty za počutím jeho dieťaťa - poskytnúť mu poradenstvo a zorientovanie v oblasti sluchových pomôcok, potrebnej odbornej pomoci, vyrovnávaní sa s diagnózou, komunikácii a rozvoji dieťaťa


Ako nám krásne napísala pontisáčka Veru - držme sa všetci a veríme, že naše cesty sa budú aj naďalej prepájať <3

S úctou a láskou,

Lubka Majtánová a tím OZ Nepočujúce dieťa