Vyše 1600 bežcov, z toho 52 za neziskovky z Dobrej krajiny v sobotu v areáli Divokej vody v Čunove zdolávalo prírodné prekážky. Tvrďák je o tom, ako človek dokáže zvíťaziť sám nad sebou, pomôcť ľuďom okolo seba a skúsiť aj to, čoho sa bojí. Okrem fyzickej námahy mali bežci aj tento rok možnosť podporiť dobrú vec. A mnohí tak urobili. Úprimne ďakujeme organizátorom, dobrovoľníkom, neziskovkám aj bežcom za skvelú akciu!

Dobrá krajina bola na Tvrďákovi v Čunove už po druhýkrát. Opäť sme sa však presvedčili, že aj v tvrdých ženách a chlapoch bijú dobré srdcia. Našu kategóriu Dobrý Tvrďák vyhrali bežci z Ulity, Martin Milo (37:06) a Jaroslav Nguyen (39:17), v tesnom závese z bežcom za Dogazyl, Richardom Križanom (39:18). Najviac príspevkov od darcov získalo Centrum MEMORY.

Bonusové odmeny dvakrát 250 eur od Nadácie Pontis pomôžu rozvíjať prácu s deťmi zo sociálne slabších rodín na bratislavských Kopčanoch a pri budovaní miesta, kde ľudia s Alzheimerovou chorobou za pomoci odborníkov dostanú šancu na zachovanie svojich schopností, vedomostí, talentu a emócií.

Dobrá krajina
Chýba ešte 17 000 €

Dobrá krajina

Nadácia Pontis

Dobrá krajina je darcovská platforma, na ktorej nájdete vyše 50 skvelých overených projektov a tisíce ochotných ľudí podporiť pozitívnu zmenu okolo nás. Aj vy môžete niečo zmeniť. Vyberte si projekt a tvorte s nami lepšiu, vzdelanejšiu, vnímavejšiu a transparentnejšiu krajinu.

Keď na registráciu prišla skupina nepočujúcich bežcov, bolo tam po prvýkrát ticho:). Štartovali o 14.00 a boli perfektní. Aj takto prišli podporiť zbierku na prvé detské audiocentrum, ktoré pomôže ranej diagnostike detí s poruchami sluchu.

V stánku Dobrej krajiny sme sa vďaka Ulite tešili veľkej pozornosti bežcov. To, čo inokedy obľubujú deti, sa teraz stalo vyhľadávanou aktivitou namakaných športovcov pred štartom. Za maľovanie na tvár im darovali 93,66 eur. Organizátori behu zároveň darovali v priebehu celého roka presne 920 € pre organizácie, ktoré si vyberali jednotliví bežci. Každý mohol pri registrácii poukázať 1 € zo sumy neziskovke z Dobrej krajine, ktorú si sám vybral.

Ďakujeme!

Celý fotoalbum si môžete pozrieť na facebooku Dobrej krajiny.