Na začiatku stála myšlienka, ako využiť zeleninu, ktorú pestujú naše rodiny. Na našich spoločných letných festivaloch sme videli, ako našim návštevníkom chutia sladké zeleninové koláče a torty.

Preto sme spojili svoje úsilie s www.kvaskovechleby.sk , vyvinuli vlastný recept, ktorý je našou najlepšou snahou o to, aby boli koláčiky zdravé, chutné a zároveň vhodné aj pre diabetikov.

Cviklové a hokkaidové sušienky sú vyrobené zo zeleniny, ktorú pestujú naše rodiny. Bez zbytočných prídavných látok a navyše s brezovým cukrom, takže sú vhodné aj pre diabetikov.

Sebestačné oravské rodiny
Chýba ešte 2 235,81 €

Sebestačné oravské rodiny

Misia mladých

Deti prišli o otca, matky o manžela ako živiteľa rodiny vinou choroby alebo úrazu. Mnohé rodiny v oravskom regióne sa tak ocitli v náročnej životnej situácii a vo finančných ťažkostiach. S pomocou občianskeho združenia Misia mladých sa učia sebestačnosti. Bezplatným darovaním hospodárskych zvierat, ovocných stromčekov, semien plodovej, listovej a koreňovej zeleniny môžete pomôcť týmto rodinám v samostatnom hospodárení a zvyšovaní sebestačnosti aj vy. Súčasťou pomoci je aj vzdelávanie matiek a detí z týchto rodín v oblasti spracovania produktov zo zeleniny a ovocia, zberu, využívania a poznania byliniek.

Ak si ich chcete objednať na Vašu firemnú, školskú alebo inú akciu, napíšte nám na info@misiamladych.sk. Cena jedného balenia je 1,90 EUR.


MAKOVÝ FESTIVAL PREKVAPIL VYSOKOU NÁVŠTEVNOSŤOU

Takmer 1000 návštevníkov nášho makového festivalu je pre nás veľkým povzbudením. Šúľance, pirôžky, záviny, kváskové dobroty, cuketová polievka s makovým olejom - to všetko mohli ochutnať naši návštevníci.

Ochutnávky doprevádzali súťaže pre deti + tombola, tvorivé dielne a oravskí remeselníci a predajcovia. Medzi predajcami bola aj Silvia, mamina 6 detí, dvoch z toho ťažko zdravotne postihnutých. "Na festival chodíme každý rok, tento raz sme predávali výrobky z včelieho vosku a tkané koberce. Pomôžeme si tak pár eurami do nášho skromného rozpočtu."

Anka, osamelá mamina troch detí predávala na festivale hokkaido tekvice a cukety. "Návštevníci nás už poznajú a chodia ku nám každý rok. Kupujú si najmä hokkaido tekvice, z ktorých pripravujú obľúbenú polievku."

Viac si môžete prečítať v článku MY Oravské noviny: Makový festival ponúkol kadečo, aj rôzne dobroty

Ďakujeme Vám za Vašu priazeň a podporu.