Za prvý polrok 2015 sa u nás udialo kopec zaujímavých vecí. Tu si prečítate, čo je na sídlisku nové, aj ako spoločne oslavujeme...

Na jar bolo našou najdôležitejšou udalosťou formálne kolaudovanie a potom oslavné otváranie a krst vynoveného športového ihriska. O celom dlhokánskom procese stavby sme už písali. Tentokrát chceme dať vedieť, že ihrisko funguje a robí radosť. A že ďakujeme za všetku darcovskú podporu. Na oslave nechýbala vybicyklovaná hudba a cukrová vata od bikelabu.


Vyjdime z Ulity
Chýba ešte 1 364,69 €

Vyjdime z Ulity

Ulita

Sídlisko Kopčany je trochu zabudnutou časťou Petržalky. Žije tu kopec detí a mladých ľudí, ktorí často nemajú kde zmysluplne tráviť voľný čas. Preto je tu už 15 rokov Komunitné centrum Kopčany, ktoré im poskytuje širokú ponuku aktivít a tiež podporu v náročných životných situáciách.
Podobá sa ihrisko na svoju modelovú vysnívanú podobu?

Otváracou akciou ale starostlivosť o ihrisko neskončila a ďalej sa pokračovalo v maľovaní a upratovaní - spolu s deťmi, ale aj s firemnými dobrovoľníkmi počas akcie Naše mesto. Oblečenie našich pracovníkov v tomto období hralo všetkými farbami.

S letnejším počasím začínali byť naše služby na sídlisku stále akčnejšie a prichádzalo viac detí a mladých ľudí, ktorí nás vonku nájdu pravidelne 3x v týždni. Úplne najviac ľudí sa ale nazbieralo na sídliskovej oslave Dňa detí, kde sme spoločne so zamestnancami právnickej firmy bnt attorneys-at-law pripravili kopec stanovíšť s hrami, športovými úlohami aj kreatívnym vyrábaním.

V závere júna sme predstavili v Starej Tržnici foto-výstavu "Sídlisko je naše ihrisko", ktorá cez fotky profesionálnych fotografov ukazuje, ako farebne, tvorivo a hravo sa dá aj málo atraktívny sídliskový priestor využiť. Počas leta ideme v boji s nudou pokračovať.

Ak sa Vám naše aktivity pre deti a mladých páčia, pomôžte nám ich s Vašou finančnou podporou celoročne udržať.

Sledovať, čo sa u nás deje, môžete aj na uliťáckom webe http://www.ulita.eu.sk alebo facebooku https://sk-sk.facebook.com/ulita.eu.sk