Za prvý polrok 2015 sa u nás udialo kopec zaujímavých vecí. Tu si prečítate, čo je na sídlisku nové, aj ako spoločne oslavujeme...

Na jar bolo našou najdôležitejšou udalosťou formálne kolaudovanie a potom oslavné otváranie a krst vynoveného športového ihriska. O celom dlhokánskom procese stavby sme už písali. Tentokrát chceme dať vedieť, že ihrisko funguje a robí radosť. A že ďakujeme za všetku darcovskú podporu. Na oslave nechýbala vybicyklovaná hudba a cukrová vata od bikelabu.


Vyjdime z Ulity
Chýba ešte 1 655,23 €

Vyjdime z Ulity

Ulita

Sídlisko Kopčany je trochu zabudnutou časťou Petržalky. Časťou plnou detí a mládeže, ktorí ale nemajú kde zmysluplne tráviť svoj voľný čas. Preto je tu už 14 rokov Komunitné centrum Kopčany, ktoré im poskytuje širokú ponuku aktivít.
Podobá sa ihrisko na svoju modelovú vysnívanú podobu?

Otváracou akciou ale starostlivosť o ihrisko neskončila a ďalej sa pokračovalo v maľovaní a upratovaní - spolu s deťmi, ale aj s firemnými dobrovoľníkmi počas akcie Naše mesto. Oblečenie našich pracovníkov v tomto období hralo všetkými farbami.

S letnejším počasím začínali byť naše služby na sídlisku stále akčnejšie a prichádzalo viac detí a mladých ľudí, ktorí nás vonku nájdu pravidelne 3x v týždni. Úplne najviac ľudí sa ale nazbieralo na sídliskovej oslave Dňa detí, kde sme spoločne so zamestnancami právnickej firmy bnt attorneys-at-law pripravili kopec stanovíšť s hrami, športovými úlohami aj kreatívnym vyrábaním.

V závere júna sme predstavili v Starej Tržnici foto-výstavu "Sídlisko je naše ihrisko", ktorá cez fotky profesionálnych fotografov ukazuje, ako farebne, tvorivo a hravo sa dá aj málo atraktívny sídliskový priestor využiť. Počas leta ideme v boji s nudou pokračovať.

Ak sa Vám naše aktivity pre deti a mladých páčia, pomôžte nám ich s Vašou finančnou podporou celoročne udržať.

Sledovať, čo sa u nás deje, môžete aj na uliťáckom webe http://www.ulita.eu.sk alebo facebooku https://sk-sk.facebook.com/ulita.eu.sk