Vždy hľadáme nové spôsoby ako sa dozvedieť čo najviac o prežívaní detí, ktorým pomáhame a stále nás to baví. Stratili svojich rodičov, niektoré ich možno ani nevideli. Možno si na nich ani nespomínajú, ale duša si pamätá všetko. Náhradní rodičia sa im snažia priblížiť, ale niekedy je to ťažké. Deti si niekedy držia odstup. Často pomôže, ak ich do ničoho nenútime, dáme im dostatok času a pozorne ich počúvame.

4500 opustených detí chce vyrastať v rodine
Chýba ešte 3 890,73 €

4500 opustených detí chce vyrastať v rodine

Návrat

Hľadáme pre opustené deti rodičov, ktorí im vytvoria bezpečný domov a ponúknu sami seba. Tieto deti ale často prežili traumatickú udalosť a my im aj ich novým rodičom s vašou pomocou ponúkame možnosť rôznych terapií, ktoré im pomôžu preliečiť "boľačky" na duši.

Aj vďaka podpore darcov Dobrej krajiny môžeme rozvíjať Sandplay, ako pomerne novú metódu na Slovensku. Pozrite si vo videu, ako s terapeutickým pieskoviskom pracuje naša poradkyňa z Centra Návrat v Banskej Bystrici Danka Žilinčíková. A tiež ako nám aj jednoduchá kresbička dieťaťa vie napovedať niečo o tom, ako sa dieťa cíti, kto sú jeho blízki ľudia, z čoho má strach a z čoho radosť.