​IPčko vstúpilo do roku 2019 s plným nasadením a hromadou skvelých nápadov. Vďaka našej motivácií a odhodlaniu sme naše nápady začali veľmi rýchlo a akčne realizovať.

Uvažovali sme ako najlepšie komunikovať verejnosti naše skúsenosti, ktoré sme nazbierali za roky práce na internetovej poradni. Chceli sme sa ľuďom priblížiť a komunikovať s nimi osobnejšie. Aké sú výsledky našej snahy?

Vzdelávania

Online psychologická pomoc
Chýba ešte 18 999,5 €

Online psychologická pomoc

IPčko

Až 1000 mladých ľudí zo Slovenska ročne sa obracia na našu internetovú poradňu s túžbou spáchať samovraždu. Hľadajú pomoc. IPčko už ôsmy rok denne, bezplatne, takýmto mladým ľuďom zachraňuje životy.

Odborný tím IPčka má toľko vedomostí a praktických skúseností, že sa rozhodol podeliť s nimi. Pre verejnosť sme pripravili dve akreditované školenia – „Online terénna práca" a „Online krízová intervencia". Odovzdávané vedomosti vychádzajú z našej dlhoročnej praxe. Školenia sú veľmi interaktívne a praktické, čo potvrdzujú aj slová úspešných absolventov kurzov:

„Je to praktický kurz. Všetky informácie sú z praxe, z reálnych intervencii."

„Celý kurz bol dynamický, praktický a menej teoretický, proste ideálny!"

Školenia pre verejnosť plánujeme realizovať počas celého roka. O každom jednom včas informujeme na našom facebooku.

Vlogy

V novembri minulého roka sme spustili psychologickú internetovú poradňu pre mladých so zdravotným znevýhodnením s názvom Dobrá linka. Koordinátorkou dobrej linky je psychologička Ema, ktorá sama žije so zdravotným znevýhodnením. Vo svojom pravidelnom vlogu informuje o dianí v Dobrej linke, približuje svet psychológie a hovorí o tom, aké je to žiť so zdravotným znevýhodnením. Emin vlog vychádza raz za týždeň na našom youtube kanáli

Podcasty

Poslednou novinkou z dielne IPčka je podcast s názvom „Hmmm". Do podcastov si pozývame rôznych odborníkov a zhovárame sa o témach, ktoré nás, ale aj Vás zaujímajú. Ide prevažne o náročnejšie témy (samovraždy, nástrahy internetu, duševné zdravie,...), ktoré sú však veľmi dôležité a považujeme za potrebné otvorene o nich hovoriť.

Podcast „hmmm" vychádza každý štvrtok a nájdete ho na našom webe, a napríklad aj TU.

Toto sú aktuálne tri „hajlajty" z našej práce v IPčku. Okrem toho neustále pracujeme na našom osobnom a profesionálnom raste, prostredníctvom skupinových supervízií a ďalších vzdelávaní. Tiež nadväzujeme nové kontakty a spolupráce s rôznymi zaujímavými ľuďmi a organizáciami.

Sama sa niekedy čudujem ako to všetko stíhame a kde na to berieme energiu a prostriedky. Sme však presvedčení, že to má všetko zmysel. Ak v tom vidíte zmysel aj vy, podporte nás finančným darom. Ďakujeme.

PS. Jááj a boli sme v telke, reportáž môžete vidieť tu.