Prichádza jar a s ňou aj nové dobrodružstvá, na ktoré sa tento rok tešíme spolu s deťmi a mladými ľuďmi zo sídliska Kopčany. Naplánované máme naozaj množstvo aktivít priamo na sídlisku, ale aj také vzdialené, ako je len Sicília...

Najbližšie naše plány na celokomunitnú akciu sa uskutočnia v sobotu 20. mája, kedy sa koná medzinárodný Restaurant Day. V tento deň sa môže ktokoľvek zapojiť, uvariť alebo upiecť rôzne dobroty a prostredníctvom nich sa prezentovať. My sme sa však rozhodli, že nechceme prezentovať len nás. Pracujeme v komunite, z ktorej pochádzajú deti, ktoré chodia k nám do komunitného centra. Tak prečo teda nezapojiť aj ich a celú komunitu a nespraviť si príjemný sídliskový piknik? Vyzbierané peniaze použijeme na nákup predmetov alebo materiálov, na ktorých sa dohodneme so zástupcami komunity, chceme ale hlavne stráviť spoločný deň vzájomným ochutnávaním jedál a zdieľaním pekných zážitkov.

Vyjdime z Ulity
Chýba ešte 1 389,67 €

Vyjdime z Ulity

Ulita

Sídlisko Kopčany je trochu zabudnutou časťou Petržalky. Časťou plnou detí a mládeže, ktorí ale nemajú kde zmysluplne tráviť svoj voľný čas. Preto je tu už 14 rokov Komunitné centrum Kopčany, ktoré im poskytuje širokú ponuku aktivít.

Ako každý rok, tak aj tento plánujeme začiatkom júna oslavu Dňa detí. Opäť pôjde o popoludnie strávené na našom sídlisku. Pre deti si prichystáme množstvo hier a super aktivít, pri ktorých sa budú môcť dosýtosti vyjašiť.

Chceli by ste si splniť svoje najtajnejšie sny? Kto by nechcel! Deti zo skupiny 10-13 ročných tak budú môcť spraviť už prvý júlový týždeň na chate v Hornej Súči, o ktorej naša kolegyňa Janka napísala: „Chata nám pripomenie aké je dôležité snívanie obzvlášť v detskom veku. Nie je tak dôležité, či snívame o reálnych alebo nereálnych veciach, dôležitá je túžba, ktorá má silu hnacieho motora. Dieťa neupútate rozprávaním o nastavovaní si životných cieľov. Keď ale ciele premenujeme na sny, hneď celá debata môže dopadnúť inak.“

Cez leto sa toho bude diať ešte viac! Prvý a posledný prázdninový týždeň sa budeme venovať našim najmenším a pripravovať ich na septembrový vstup do školy na našej letnej predškolskej príprave. Naopak tí starší sa chystajú v júli na veľký výlet na Sicíliu v rámci medzinárodného programu zastrešovaného organizáciou European Playwork Association. V auguste potom plánujeme u nás na sídlisku privítať skvelých ľudí z projektu Karavan, s ktorými budeme vytvárať animovaný film.

Ak sa vám páči naša práca a láka vás sa zapojiť ako dobrovoľník/čka, či už na pravidelné aktivity alebo na niektorú zo spomínaných akcií, určite nás kontaktuje na ulita@ulita.sk. Našu činnosť môžete sledovať aj na našom facebooku www.facebook.com/ulita.

Čakajú nás krásne časy a my sa už nevieme dočkať!