Najbližšie naše plány na celokomunitnú akciu sa uskutočnia v sobotu 20. mája, kedy sa koná medzinárodný Restaurant Day. V tento deň sa môže ktokoľvek zapojiť, uvariť alebo upiecť rôzne dobroty a prostredníctvom nich sa prezentovať. My sme sa však rozhodli, že nechceme prezentovať len nás. Pracujeme v komunite, z ktorej pochádzajú deti, ktoré chodia k nám do komunitného centra. Tak prečo teda nezapojiť aj ich a celú komunitu a nespraviť si príjemný sídliskový piknik? Vyzbierané peniaze použijeme na nákup predmetov alebo materiálov, na ktorých sa dohodneme so zástupcami komunity, chceme ale hlavne stráviť spoločný deň vzájomným ochutnávaním jedál a zdieľaním pekných zážitkov.

Sídlisko je naše ihrisko
Chýba už len 4 468 €

Sídlisko je naše ihrisko

Ulita

Sídlisko Kopčany je trochu zabudnutou časťou Petržalky. Napriek snahe o dostupné služby a bezpečné plochy na hranie, stále kopu vecí chýba. Čo tu nechýba, sú deti.

Ako každý rok, tak aj tento plánujeme začiatkom júna oslavu Dňa detí. Opäť pôjde o popoludnie strávené na našom sídlisku. Pre deti si prichystáme množstvo hier a super aktivít, pri ktorých sa budú môcť dosýtosti vyjašiť.

Chceli by ste si splniť svoje najtajnejšie sny? Kto by nechcel! Deti zo skupiny 10-13 ročných tak budú môcť spraviť už prvý júlový týždeň na chate v Hornej Súči, o ktorej naša kolegyňa Janka napísala: „Chata nám pripomenie aké je dôležité snívanie obzvlášť v detskom veku. Nie je tak dôležité, či snívame o reálnych alebo nereálnych veciach, dôležitá je túžba, ktorá má silu hnacieho motora. Dieťa neupútate rozprávaním o nastavovaní si životných cieľov. Keď ale ciele premenujeme na sny, hneď celá debata môže dopadnúť inak.“

Cez leto sa toho bude diať ešte viac! Prvý a posledný prázdninový týždeň sa budeme venovať našim najmenším a pripravovať ich na septembrový vstup do školy na našej letnej predškolskej príprave. Naopak tí starší sa chystajú v júli na veľký výlet na Sicíliu v rámci medzinárodného programu zastrešovaného organizáciou European Playwork Association. V auguste potom plánujeme u nás na sídlisku privítať skvelých ľudí z projektu Karavan, s ktorými budeme vytvárať animovaný film.

Ak sa vám páči naša práca a láka vás sa zapojiť ako dobrovoľník/čka, či už na pravidelné aktivity alebo na niektorú zo spomínaných akcií, určite nás kontaktuje na ulita@ulita.sk. Našu činnosť môžete sledovať aj na našom facebooku www.facebook.com/ulita.

Čakajú nás krásne časy a my sa už nevieme dočkať!