V sobotu 19. marca chceme vyčistiť prírodnú rezerváciu Topoľové hony. Krásne miesto na prechádzky, cyklistiku alebo relax pri pivku v bufete Na konci sveta. Tí ktorí to tu poznáte, viete o čom hovoríme :-).

V okolí je žiaľ veľké množstvo odpadu.

Les nie je smetisko
Chýba ešte 1 250 €

Les nie je smetisko

Všestranko

Viete aký dlhý čas je potrebný na rozloženie odpadkov zanechaných v prírode? Pomôžte nám finančným príspevkom a naše združenie rozmiestni na Slovensku tieto skvelé vzdelávacie informačné panely. Pomôžete sebe a nasledujúcim generáciám zachovať čistú prírodu nezaťaženú odpadom.

Rozhodli sme sa teda zorganizovať túto udalosť na jar a trošku pomôcť prírode, nech sa v nej cítime dobre. Ide o odpad rôzneho typu - od veľkého (pneumatiky, stará chladnička, sedačka, suť) po malý (plastové fľaše, plechovky a pod.). Odpad sa nachádza v dĺžke asi 500 metrov. Máme vybavený kontajner, na pomoc by malo byť aj malé nákladné autíčko (Piaggo) na presun veľkého odpadu ku kontajneru, aby sme to všetko neťahali v rukách.

Následne s pani starostkou a oddelením životného prostredia máme dohodnutý odvoz odpadu, predbežne osadenie závory pre vstup aut a naplánované máme osadenie nášho infopanelu LES NIE JE SMETISKO i v tejto lokalite.

Takto to tam vyzerá dnes :(


Ak sa chcete ku nám pridať a pomôcť nám s čistením tohto lesa, prídite v sobotu 19. marca od 9:45 do približne 14:00 - 15:00 do prírodnej rezervácie Topoľové hony v Podunajských Biskupiciach (www.google.com/maps/topolovehony) alebo nám prispejte finančne na výrobu infopanelov (foto dole), ktoré pomáhajú vzdelávať ľudí o tom, že len nie je smetisko. Z financií chceme tento rok vyrobiť 6 drevených infopanelov.


ĎAKUJEME za pomoc!