Láka vás živelná zábava plná dobrej hudby, tanca a divadla? Príďte aj vy a užite si s nami multižánrový festival rómskej kultúry Cigánsky bašavel, ktorý sa uskutoční pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky. V nedeľu 20. augusta zažijete nespútanú energiu a radosť na hrade Devín!

Láka vás živelná zábava plná dobrej hudby, tanca a divadla? Príďte aj vy a užite si s nami multižánrový festival rómskej kultúry Cigánsky bašavel, ktorý sa uskutoční pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky. V sobotu 20. augusta zažijete nespútanú energiu a radosť na hrade Devín!

Aj tento august budete mať možnosť presvedčiť sa na vlastné oči o tom, čo sa stane ak dáte šancu rómskemu dieťaťu. Deti a mladí z Divých makov pod vedením Barbory Botošovej predvedú svoje úžasné talenty v galaprograme o 19:30, nudiť sa však dovtedy určite nebudete! :)

Šanca pre talentované rómske deti
Chýba ešte 5 025 €

Šanca pre talentované rómske deti

Divé maky

Veríme, že všetky deti by mali mať prístup k vzdelaniu, pretože práve vedomosti im dávajú možnosť zmeniť svoju budúcnosť.

Nadšencov hudby bohato zasýtia vystúpenia mladej divy Gypsy Nicol, tradičnej rómskej kapely Hollósy Band, či hlavnej hviezdy Bašavelu – energických Parno Graszt! Tancachtivých rozhýbu tanečníci z Jagalo Jilo a Lacko Cmorej so skupinou Credance. Nebude chýbať ani divadelné predstavenie Divých makov pod vedením Nadi Uherovej a večerné letné kino.

To však rozhodne nie je všetko! Oddych v Cigánskej krčme, ktorá si vás získa pravými cigánskymi špecialitami, vám budú spríjemňovať ďalší hudobníci a tanečníci, medzi ktorými sa zablysne aj flamencová tanečnica Libuša Bachratá. V rámci bohatého sprievodného programu sa môžete tešiť na cirkusový workshop s CirkusKus, výtvarné dielničky, detský kútik a herňu so spoločenskými hrami či maľovanie na tvár. Pre záujemcov o hlbšie preniknutie do rómskej kultúry sme si pripravili kurz rómskeho jazyka s bývalým splnomocnencom pre rómske komunity Petrom Pollákom a rozprávania životných príbehov našich detí v Živej knižnici s Janette Motlovou.

Na pamiatku si budete môcť zakúpiť krásne ručné výrobky od rómskych remeselníkov a tiež od predajcov z festivalu Drienok, z ktorých poputuje výťažok na podporu talentovaných detí z Divých makov.

Každý rok sa snažíme ukázať ľuďom, že podpora našim deťom mení životy. Dieťa, ktoré pochádza z osady je diskriminované za veci, s ktorými sa narodilo a je krehké ako divý mak. Častokrát sa stáva, že sa ešte v mladom veku „zlomí", lebo mu nikto nedá šancu a nevidí v ňom to obyčajné dieťa, ktoré chce taký istý pokojný a šťastný život ako každý z nás.

Na Bašaveli uvidíte deti, ktoré mali šťastie a hlavne vnútornú silu zabojovať o svoju šancu. Nehovoríme však o deťoch, ktoré rozvíjajú svoje záujmy len tak pre zábavu, ale o deťoch, ktoré chodia na konzervatóriá, vysoké školy či do zahraničia, a vďaka svojej húževnatosti majú možnosti, o ktorých by sa im v osade ani nesnívalo. Mohlo by sa zdať, že sú tam kde sú, vďaka podpore občianskeho združenia Divé maky – to by však nikdy nebolo možné, keby sme nenašli ľudí ako ste Vy, naši darcovia, ľudia, ktorí nás sledujú, priatelia či známi. My všetci sme tí, ktorí máme v rukách možnosť zmeniť mladé životy a na vlastné oči sa o tom môžete presvedčiť práve na Bašaveli.

Cieľom Bašavelu je nielen pokochať sa talentami už študujúcich detí, ale predstavia sa vám aj nové deti, ktoré sme nedávno zobrali do programu a ešte len hľadajú svojich darcov. Nás očarili na prvý pohľad a už teraz tušíme, že si svojou bezprostrednosťou a talentom získajú aj vás. Budeme veriť, že si medzi vami nájdu ochrancov, ktorí im umožnia študovať a už sa nebudú musieť báť o to, ako si zaplatia internát, cestovné alebo ZUŠ-ku.

Veľmi sa na vás tešíme! Príďte na Cigánsky bašavel na Devíne a zažite na vlastnej koži tú najlepšiu zábavu, lebo kto nezažil Bašavel, nevie čo je zábava!

Lístky si môžete kúpiť na mieste za cenu 9€. Študenti a dôchodcovia majú vstup za polovičnú cenu a deti do 10 rokov zdarma.