"Prinášame vám príbehy našich divých máčikov, ktorí majú zatiaľ len čiastočnú podporu. Vďaka svojmu talentu sa dostali do našej organizácie a chcú niečo spraviť pre svoju budúcnosť aj vzdelanie. Spoločne im môžme pomôcť dosiahnuť svoje ciele. Stále hľadajú darcov, ktorí by dofinancovali ich rozpočet a dali im možnosť rozvíjať svoje schopnosti."

Nikola Kroščenová

Nikolkiní rodičia sú dlhodobo nezamestnaní, no napriek tomu sa snažia dcéru podporiť vo vzdelaní. Prajú si, aby mala lepšie možnosti ako majú oni sami. Napriek značnej snahe im finančná situácia nedovoľuje naplno podporiť jej talent. Preto Nika hľadá svojho darca/darkyňu, ktorí by jej pomohli na ceste za úspechom. Veríme, že sa nájde človek, ktorý jej pomôže splniť si profesijné sny.

Šanca pre talentované rómske deti
Chýba ešte 5 025 €

Šanca pre talentované rómske deti

Divé maky

Veríme, že všetky deti by mali mať prístup k vzdelaniu, pretože práve vedomosti im dávajú možnosť zmeniť svoju budúcnosť.

Dávid Oláh

„Som Dávid a bývam v dedinke Klenovec v malom rodinnom domčeku s dvoma izbami. Mamka a oco robia v závode za minimálne mzdy. Mám jedného brata, ktorý už študuje na vysokej škole v Banskej Bystrici. Rodičia nám chcú dopriať, chcú, aby sme študovali a vzdelávali sa, ale je pre nich finančne nemožné utiahnuť štúdiá nás oboch. A ja by som bol naozaj rád, keby som mohol teraz dokončiť konzervatórium, a neskôr pokračovať aj na vysokej škole tak ako môj brat."Mário Balog

„Volám sa Mário Balog a žijem v Košiciach v byte na jednom sídlisku spolu so svojou babičkou, mamou a sestrou. Mám 17 rokov a momentálne som v druhom ročník na konzervatóriu v Košiciach. Pochádzam z hudobníckej rodiny. Môj nebohý otec a starý otec boli známymi violistami. Už ako dieťa som sa rozhodol ísť v ich šľapajách. Hrával som už od mala, ale nie vždy mi finančná situácia rodiny priala. Ako 6-ročný som začal navštevovať Základnú umeleckú školu, ktorú som musel neskôr kvôli finančným problémom v rodine prerušiť. Nenechal som sa odradiť, neskôr som si ZUŠ v Košiciach dokončil a zároveň si podal prihlášku na konzervatórium v Košiciach. Štúdium ma veľmi baví a napĺňa."

Roland Oláh

„Volám sa Roland a pochádzam z Katarínskej Huty pri Cinobani. Študujem nadstavbový ročník odbor grafik na Súkromnej strednej umeleckej škole v Hodruši – Hámroch pri Banskej Štiavnici. Moji rodičia sú na mňa hrdí, veď ma chceli prijať hneď na viacero škôl. Podporujú ma v štúdiu a rozvoji ako sa dá. Bývame skromne, no doma nám nič nechýba. Hovoria o mne, že som veľmi nadaný výtvarník, baví ma kreslenie, maľba. Chcem sa stále zlepšovať a rád by som v budúcnosti napredoval aj na vysokej škole."


Nikola Mitrášová

„Možno sa zdám tichá, ale veľmi rada spievam a vraj mi to ide naozaj veľmi dobre. Mama je nezamestnaná, otec si občas privyrába pri príležitostných prácach na stavbách. Obaja veľmi chcú, aby sme sa so sestrou dobre učili. Moji starší súrodenci študujú na vysokých školách. Učenie mi ide ľahko. Prijali ma na spev na konzervatórium do Košíc, kde som úspešne zmaturovala. Počas štúdia som bola veľmi svedomitá, nosila som domov samé dobré vysvedčenia a dokonca som si vyslúžila viaceré ocenenia zo súťaží. Veľmi sa teším, že ma prijali aj na vysokú školu v odbore špeciálna pedagogika, kde momentálne študujem druhý ročník."

Magdaléna Kokyová

„Keď som bola malá, rodičia ma nútili hrať na klavíri, ale to mi nešlo. Viac-menej netrafili správny nástroj. Potom som sa dostala ku kontrabasu. To ma zaujalo. Išla som na skúšky do základnej umeleckej školy, kde ma aj prijali. Prvý rok som doma kontrabas nemala, a tak som chodievala pravidelne cvičiť do ZUŠ. Veľmi som si priala pod vianočný stromček kontrabas, no vedela som, že je to pre moju rodinu finančne náročné. No Pán Boh mi ho doprial a teraz som veľmi šťastná, že mám môj vlastný nástroj. Mojím veľkým snom bolo dostať na konzervatórium v Košiciach, čo sa mi podarilo. Túžim hrať s mojím bratom a slávnymi muzikantmi vo filharmónii. Chcem sa raz stať výbornou kontrabasistkou!"

Adam Balog

„Mám milujúcich rodičov, ktorí si uvedomujú, že v súčasnosti sa bez vzdelania nedá v živote pohnúť. Snažia sa urobiť všetko pre to, aby som mohol ísť za svojím cieľom, tancovať, vidieť svet a úspešne doštudovať. Boli by však radi, keby ma vedeli podporiť aj finančne. Častokrát nemáme dosť finančných prostriedkov pre domácnosť a nieto ešte pre pomôcky na tanec- topánky či reprezentatívny odev na vystúpenia. Nakoľko žijeme z dávok v hmotnej núdzi, bol by som veľmi rád, keby sa môj sen splnil, keby som mohol aspoň trocha vidieť zo sveta a využiť všetky možnosti, ktoré sú mi ponúkané. Ak by sa mi našiel darca, dokázal by som mu, že som usilovný a snažil by som sa zo všetkých síl, aby sa zo mňa raz stal úspešný človek."

Ak sa rozhodnete financovať profesionálny rozvoj niektorého z týchto detí, budú Vám skutočne vďačný nie len oni, ale aj celá ich rodina a tím Divých makov. Pomôžte naším máčikom uskutočniť ich sny a rozvíjať ich talent!