Na Street Food Festivale v Košiciach brigádovali hendikepovaní mladí ľudia a rozdávali vôkol úsmevy. Pre väčšinu to bola prvá pracovná príležitosť a chopili sa jej veľmi zodpovedne.

Veľa zamestnávateľov má strach z angažovania hendikepovaných ľudí do ich aktivít. Mladí ľudia - organizátori podujatia Street Food Festival v Košiciach sa nezľakli a už po druhý krát dali príležitosť mentálne a sluchovo hendikepovaným mladým ľuďom, aby im pomohli udržiavať poriadok počas festivalu. Mladí ľudia v tričkách s nápisom Usmej sa na mňa zbierali použitý riad a triedili ho. Zároveň nabádali návštevníkov, aby sa usmiali. Veď svet je krásny. Bola to pre nich vzácna príležitosť byť užitočnými a zarobiť si "svoje" peniažky, ktoré si veľmi vážia, lebo vedia, koľko sa na nich narobili :).

Veríme, že sa k týmto organizátorom pridajú aj ďalší zamestnávatelia a dajú im príležitosť ukázať, čo v nich je. Veď títo výnimoční ľudia vnášajú do bežného života radosť a svetlo :).

Usmej sa na mňa
Chýba ešte 2 988,12 €

Usmej sa na mňa

Usmej sa na mňa

Viete si predstaviť, že sa Váš život od narodenia odohráva v úzkom stereotypnom okruhu ľudí - rodič, lekár, terapeut, učiteľ? Zdravotne postihnutí ľudia čelia od útleho detstva sociálnemu vylúčeniu prakticky vo všetkých oblastiach života. Otvorme im spolu zabuchnuté dvere.