Budete mi chýbať, ale ja sa vrátim ... snáď už za chvíľu!

Budete mi chýbať, ale ja sa vrátim…snáď už za chvíľu!

Nemôžem uveriť tomu, že pred ôsmimi mesiacmi sme s Luckou balili kufre a chystali sme sa na svoju službu v Tanzánii. O pár dní budeme baliť kufre znovu, no tento krát budú naplnené len darčekmi pre našich blízkych v Čechách a na Slovensku. V Tanzánii nechávame skoro všetko naše oblečenie, topánky a čo je najdôležitejšie, nechávame tu naše srdcia.

Deti Afriky
Chýba ešte 975,47 €

Deti Afriky

Deti Afriky SK

Potrebujeme Vašu pomoc pri zakúpení postelí a nábytku pre internát strednej školy Yedidia v Tanzánii, ktorý bude zriadený pre dievčatá a študentov so zdravotným postihnutím z chudobných rodín.

To čo práve cítim je explózia emócií. Cítim radosť z odvedenej služby, lásku k mojim deťom a africkej rodine, smútok za všetkým čo mi tu prirástlo k srdcu, vďaku za možnosť byť dobrovoľníkom…no hlavne nádej, že sa tu vrátim znovu.

Vrátim sa a bude to snáď už o chvíľu. Konkrétne o dva mesiace v júli. Po dôsledných diskusiách s projektom Deti Afriky, Slezskou diakoniou a samozrejme školou LEA, mi totiž bolo ponúknuté miesto dobrovoľníčky v programe INVYT+. Znamená to, že budem môcť nadviazať na moje doterajšie skúsenosti so službou v Dongobeshi a na rozdiel od dobrovoľníka INVYT sa budem venovať už strategickejším úlohám.

Teraz môj návrat stojí už len na lekárskej správe a na tom, či sa mi podarí vyzbierať dostatok financií na ďalšiu službu.

Poďme sa vrátiť do Dongobeshu spolu!