Príďte aj vy a na vlastné oči si pozrite Poklady z osady 16. 8. 2015 v Starej tržnici v Bratislave!

V nedeľu 16. augusta v Starej Tržnici v Bratislave zažijete nespútanú energiu a radosť Pokladov z osady!

Deti z Divých makov predvedú svoje úžasné talenty na Bašaveli v tržnici - od 12:00 do 22:00.

Šanca pre talentované rómske deti
Chýba ešte 5 025 €

Šanca pre talentované rómske deti

Divé maky

Veríme, že všetky deti by mali mať prístup k vzdelaniu, pretože práve vedomosti im dávajú možnosť zmeniť svoju budúcnosť.

Zažijete vystúpenia detí Divých makov pod vedením Barbory Botošovej- Gypsy Queen Project, vystúpenia Terne Čhave, Agáty Siemaszko, Eddyho Portellu, Credance, no a headlinerom podujatia budú Para a Sendreiovci. Môžete sa tiež tešiť na workshopy, cigánsku krčmu, školu rómskeho tanca, divadlo pod vedením Nade Uherovej, kino rómskych filmov, Cirkus-Kus, literárny klub a mnoho iného.

Každý rok sa snažíme ukázať ľuďom, že podpora našich detí mení život. Dieťa, ktoré pochádza z osady, je diskriminované za veci, s ktorými sa narodilo a je krehké ako divý mak. Častokrát sa v našej spoločnosti stáva, že sa ešte v mladom veku „zlomia", lebo im nikto nedá šancu a nikto v nich neuvidí to skutočné dieťa, ktoré chce taký istý pokojný a šťastný život ako väčšina z nás- dospelých.

Aj tento august nastane okamih, kedy budete môcť nahliadnuť do srdca Divých makov, aby ste na vlastné oči videli čo sa stane ak dáte šancu mladému rómskemu dieťaťu. A častokrát tu nehovoríme o deťoch, ktoré hrajú len tak pre zábavu, ale o deťoch, ktoré chodia na konzervatóriá, vysoké školy, do zahraničia a majú možnosti, o ktorých by v osade ani nesnívali. Mohli by sme povedať, že sa to stalo preto, lebo sme im dali šancu my- Divé maky. Áno aj to je pravda, ale nikdy by to nebolo možné, keby sme nenašli ľudí ako ste Vy, naši darcovia, ľudia, ktorí nás sledujú, priatelia či známi. My všetci sme tí, ktorí máme v rukách zmeniť životy a na vlastné oči sa o tom môžete presvedčiť práve na Bašaveli.

Cieľom Bašavelu je nielen pokochať sa talentami našich už študujúcich detí, ale predstavíme Vám nové deti, ktoré sme nedávno zobrali do programu a teraz si hľadajú darcov. Už teraz vieme povedať, že Vás očaria na prvé počutie. Budeme veriť, že si medzi Vami nájdu ochrancov, ktorí im umožnia študovať a oni sa už nebudú musieť báť ako si zaplatia internát, cestovné alebo ZUŠ-ku.

O zábavu bude postarané, keďže program je mimoriadne pestrý. Tiež Vás nasýtime mňamkovým jedlom v cigánskej krčme a ak by ste mali záujem nakúpiť si krásne (ručne robené, rómske a divomačie) čačky, bude pre Vás pripravených niekoľko stánkov predajcov Sashe. Každý stánok bude „zastupovať" jedno naše dieťa a 30% z tržieb pôjde konkrétne na jeho podporu:)

Veľmi sa na Vás tešíme, a preto príďte na Bašavel v tržnici a zažite Poklady z osady!

Lístky si môžete kúpiť za zľavnenú cenu 7€ v predpredaji na: https://www.ticketportal.sk/event.aspx?id=20986 alebo na mieste za cenu 9€.